2010 Balandžio 16

Lizingas

Lietuviai renkasi mažmeninio lizingo bendroves

veidas.lt

Mažmeninio lizingo bendrovių žinomumo, pasitikėjimo ir pasirinkimo tyrimas parodė, kad vartojamųjų kreditų teikėjai Lietuvoje nėra populiarūs ir keliantys pasitikėjimą šių paslaugų vartotojams.

Tyrimo rezultatai rodo, kad lietuviai pasitiki ir renkasi ne vartojamuosius kreditus teikiančias įmones, o mažmeninio lizingo paslaugų bendroves. Tokius rezultatus atskleidžia Ūkio banko lizingo užsakymu bendrovės “Spinter tyrimai” atlikta Lietuvos gyventojų apklausa.

Tyrimas parodė, kad žinomiausios Lietuvoje yra trys mažmeninio lizingo paslaugas teikiančios bendrovės – Ūkio banko lizingas, “Snoro lizingas” ir “Šiaulių banko lizingas”.

Pasitikėjimo rodiklis, remiantis tyrimo rezultatais, taip pat krypsta į mažmeninio lizingo bendrovių pusę.

Tyrimo duomenimis, “Snoro lizingu” pasitiki 68 proc. respondentų, Ūkio banko lizingu – 62 proc., “Šiaulių banko lizingu” – 51 proc. apklausos dalyvių. Tuo tarpu vartotojų pasitikėjimo rodiklis “Kreditu 123″ siekia 17 proc., kitomis vartojamuosius kreditus teikiančiomis bendrovėmis pasitikima dar mažiau.

“Tyrimo rezultatai parodė, kad lietuviai pirkimo išsimokėtinai paslaugomis naudojasi gerai įvertinę šių paslaugų teikėjų siūlomas sąlygas. Vartotojams taip pat svarbus bendrovių patikimumas. Remiantis tyrimo duomenimis, šiuos privalumus žmonės randa mažmeninio lizingo bendrovėse, todėl joms lojalių klientų ratas nuolat auga. Vartojamuosius kreditus teikiančias įmones lietuviai vertina atsargiai ir pirmumą teikia mažmeninio lizingo įmonėms”, – kalbėjo Ūkio banko lizingo generalinis direktorius Mindaugas Valančius.

Tyrimo duomenimis, kartą pirkimo išsimokėtinai paslaugomis pasinaudoję respondentai antrą kartą rinktųsi mažmeninio lizingo bendroves, o ne vartojamųjų kreditų teikėjus. Daugiausia apklaustųjų, pirkdami išsimokėtinai, renkasi Ūkio banko lizingo, “Snoro lizingo” ir “Šiaulių banko lizingo” bendroves, tik keli apklaustieji įvardija tokius paslaugų teikėjus kaip “Kreditas 123″, “Lateko lizingas” ir kt.

Vykdydama mažmeninio lizingo bendrovių žinomumo, pasitikėjimo ir pasirinkimo tyrimą, viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė “Spinter tyrimai” 2010 metų kovo 16-23 dienomis apklausė 1002 Lietuvos gyventojus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...