2010 Gruodžio 19

Baltarusija

Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai

veidas.lt

Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka sekmadienį atidavė savo balsą šalies prezidento rinkimuose.Jo balsavimo biuletenį į urną įmetė jo jaunesnysis sūnus Nikolajus.

Prieš balsavimą prezidentas padovanojo gėlių vienai moteriai – rinkimų komisijos narei, kuri užregistravo jį kaip rinkėją.

A.Lukašenka taip pat pareiškė, kad jeigu iškovos pergalę rinkimuose, neketina jos švęsti.

“Jeigu kas nors mano, kad rinkimais viskas baigiasi, tas tiesiog blogai išmano politiką ir nieko nesupranta apie valstybės gyvenimą. Po rinkimų darbas tik prasideda. Todėl, jeigu viskas bus sėkmingai, vadinasi, nuo rytdienos man reikės galvoti apie ateitį, o ne švęsti pergalę”, – sakė jis.

Atsakydamas į klausimą, kaip praleis šią dieną, prezidentas pabrėžė, kad “viskas bus kaip įprasta”.

“Ateinu mano, kaip tai buvo anksčiau, ant stalo 15 kg dokumentų, nors aš vakar ir užvakar susitvarkiau, liko tik vienas lagaminėlis. Išnagrinėsiu šiuos dokumentus, išsiųsiu juos į administraciją, pavakarieniausiu, jeigu bus geras oras – paslidinėsiu slidinėmis ir eisiu miegoti”, -sakė A.Lukašenka.

“Jūs šiandien matote visiškai lygaus ir neginamo prezidento vieną dieną”, – pridūrė Baltarusijos valstybės vadovas.

“Šiandien ir mano, kaip dabartinio prezidento, ir jų (pozicijos kandidatų) likimą nuspręs Baltarusijos liaudis”, – pabrėžė A.Lukašenka.

“Nuspręs (liaudis) antrąjį ratą – bus antrasis ratas, nuspręs naujus prezidento rinkimus – mes turime konstituciją – bus nauji prezidento rinkimai. Pirmojo rato užteks tam, kad būtų galima nuspręsti, koks bus šalies likimas, ir išrinkti prezidentą – vadinasi, per vieną ratą nuspręsime. Bet nuspręs tik Baltarusijos liaudis”, – sakė prezidentas.

“Štai balsadėžės, jums esant jos bus atidarytos, išdėlioti balsalapiai, juos suskaičiuos komisijos nariai ir paskelbs verdiktą”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...