2010 Gruodžio 20

Baltarusija

Lukašenka perrinktas prezidentu

veidas.lt

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka buvo perrinktas ketvirtai penkerių metų kadencijai jau per sekmadienį vykusį pirmąjį turą, surinkęs 79,67 proc. balsų, anksti pirmadienį ryte pranešė šalies Centrinė rinkimų komisija (CRK).

Suskaičiavus visus balsus paaiškėjo, kad už A.Lukašenką balsavo daugiau kaip 5 mln. žmonių, o rinkėjų aktyvumas buvo 90,66 procento.

“Už Aleksandrą Lukašenką balsavo 5 mln. 122 tūkst. 866 rinkėjai, arba 79,67 proc. visų dalyvavusiųjų balsavime”, – spaudos konferencijoje pažymėjo CRK pirmininkė Lidija Jermošina.

6,47 proc. rinkėjų balsalapiuose pažymėjo poziciją “Prieš visus”.

Už Andrejų Sanikovą balsavo 2,56 proc., už Vladimirą Nekliajevą – 1,77 proc., už Jaroslavą Romančiuką – 1,97 proc., už Grigorijų Kostusevą – 1,97 proc., už Vitalijų Rymaševskį – 1,1 proc., už Viktorą Tereščenką – 1,08 proc., už Nikolajų Statkevičių – 1,04 proc., už Alesį Michalevičių – 1,02 proc., o už Dmitrijų Usą – 0,48 proc. rinkėjų.

Tuo tarpu milicija suėmė kelis šimtus protestuotojų, tarp jų keturis opozicijos iškeltus kandidatus į prezidentus. Pareigūnai panaudojo jėgą, vaikydami masinę demonstraciją prieš numatomą A.Lukašenkos pergalę ginčijamuose rinkimuose.

Milicija suėmė mažiausiai keturis iš devynių A.Lukašenkos varžovų – A.Sanikovą, N.Statkevičių, G.Kostusevą ir V.Rymaševskį, jų partijų atstovai sakė naujienų agentūrai AFP.

Prezidento posto taip pat siekęs V.Nekliajevas smarkiai nukentėjo per susirėmimus su milicija, kurių metu pareigūnai naudojo garsines granatas, o kelis protestuotojus sumušė guminėmis lazdomis.

V.Nekliajevas greitosios pagalbos automobiliu buvo išvežtas į ligoninę, o jo šalininkai sakė, kad kandidatas patyrė vidutinio sunkumo galvos smegenų traumą.

Žiniasklaida taip pat praneša, kad V.Nekliajevas buvo paimtas iš ligoninės, tačiau ši informacija nepatvirtinta.

Įvykiai Minske priminė panašius milicijos veiksmus per 2006 metais vykusius prezidento rinkimus, kai masinės demonstracijos buvo išvaikytos, o kai kuriems opozicijos lyderiams net buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...