2011 Birželio 23

Švedija iškvies pasiaiškinti Baltarusijos ambasadorių

veidas.lt

BFL

Švedija ketvirtadienį pranešė, kad iškvies Baltarusijos ambasadorių pasiaiškinti dėl incidento, kai per valdžios nesankcionuotą tylią protesto akciją Minske buvo trumpam sulaikytas vienas švedų diplomatas.

“Smerkiame Baltarusijos režimo prievartą prieš taikius demonstrantus ir jų sulaikymus. Vakar vakare Minske šią prievartą Minske patyrė ir vienas švedų diplomatas”, – sakoma užsienio reikalų ministro Carlo Bildto (Karlo Bilto) pareiškime.

“Tai visiškai nepriimtina, ir dar kartą patvirtina, kad šioje šalyje nėra gerbiamos pamatinės demokratinės teisės, – priduriama jame. – Reaguodami į tai, kas įvyko, šiandien mes kviečiame pasiaiškinti Baltarusių ambasadorių”.

C. Bildto atstovė spaudai sakė, kad reikalų patikėtinis Davidas Emtestamas trečiadienį buvo “trumpam sulaikytas prieš savo valią ir kad su juo buvo šiurkščiai elgiamasi”, tačiau ji pridūrė, kad milicija jo nenusivedė.

Atstovė spaudai pažymėjo, kad D. Emtestamas šiuo metu yra aukščiausio rango diplomatas Minske, nes Švedijos ambasadoriaus yra išvykęs iš šalies.

Švedijos žiniasklaidos duomenimis, D. Emtestamas stebėjo tylią protesto akciją, kurioje dalyvavo nuo tūkstančio iki trijų tūkstančių žmonių, atsiliepusių į judėjimo “Revoliucija per socialinius tinklus” kvietimą susirinkti sostinės centrinėje Spalio aikštėje.

Mitingo dalyviai nelaikė rankose nei plakatų, nei vėliavų ir neskandavo jokių šūkių, tačiau Ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) kariai vis vien pradėjo juos stumti iš aikštės, o kelias dešimtis žmonių sugrūdo į autobusus.

Pasak liudininkų, buvo sulaikyti mažiausiai 25 žmones, tarp jų keli žurnalistai.

Judėjimo “Revoliucija per socialinius tinklus” organizatoriai kviečia autoritariškos Baltarusijos valdžios priešininkus kiekvieną trečiadienį rinktis be transparantų ir šūkių pagrindinėse miestų aikštėse ir tyliai išreikšti savo protestą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...