2011 Liepos 07

Baltarusijoje suimta dar 120 “tyliųjų protestų” dalyvių

veidas.lt

Scanpix

“Baltarusijos miestuose, 20 val. 40 min. duomenimis, sulaikyti daugiau kaip 150 protesto akcijų dalyvių”, – sakoma centro pranešime.

Baltarusijos teisių gynėjų duomenimis, tarp jų Minske sulaikyti daugiau kaip 80 žmonių.

Internautų aktyvistų judėjimas “Revoliucija per socialinį tinklą” paragino žmones susirinkti devyniose Minsko vietose, kur jie turėjo “vaikštinėti pirmyn ir atgal, kalbėtis ir susipažinti vieni su kitais”.

Panašūs protestai prieš autoritarinio prezidento Aleksandro Lukašenkos režimą taip pat buvo organizuojami kituose miestuose.

Šios akcijos buvo jau šeštoji “tyliųjų protestų” banga, organizuota per internetą pastarąjį mėnesį. Per ankstesnius sambūrius, vykusius birželio 29 ir liepo 3 dienomis. buvo sulaikyti šimtai aktyvistų, o vėliau daugeliui iš jų buvo skirtas administracinis areštas.

Taip pat įvairiuose Baltarusijos sostinės rajonuose buvo sulaikyta daugiau kaip 10 žurnalistų, tarp jų laikraščio “Naša Niva” korespondentas Jegoras Martinovičius , “Laisvės radijo” korespondentas Olegas Gruzdilovičius, naujienų agentūros “Interfax” korespondentas Sergejus Kucukas, “Belorusskaja gazeta” fotokorespondentas Vladimiras Zamirovskis, televizijos kanalo NTV 4 žmonių filmavimo grupė.

Taip pat buvo sulaikytas interneto laikraščio “Ježednevnik” redaktoriaus pavaduotojas Andrejus Aleksandrovičius, “Laisvės radijo” korespondentas Alesis Daščinskis, “Euroradio” korespondentas Andrejus Jelisejevas.

Taip pat, kaip praneša agentūros “Interfax” korespondentas, prie prekybos centro “Titan” sostinės Maskvos rajone buvo sulaikytas užsienio žurnalistas. Jis turėjo Baltarusijos URM akreditaciją.

Saugumo pareigūnai “veikė šiurkščiai ir nenurodė jokių (sulaikymo) priežasčių”, sakė O.Gruzdilovičius, kuris buvo trumpam areštuotas milicijos, o vėliau paleistas.

Žmones suiminėjo daugiausiai civilius drabužius vilkintys pareigūnai, kurie čiupdavo protestuotojus ir tempdavo į nepažymėtus automobilius, ant kurių nebuvo valstybinės registracijos numerių, keli protestų dalyviai pasakojo naujienų agentūrai AFP.

A.Lukašenka ėmėsi itin griežtų priemonių prieš opoziciją nuo pernai gruodžio, kai ši surengė masinius protestus, paaiškėjus, jog prezidentas buvo perrinktas triuškinama persvara.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...