2011 Balandžio 28

Cigarečių kontrabanda

„Grybavę“ panevėžiečiai

veidas.lt

"Veido" archyvas
Ateinantį pirmadienį Vilniaus apygardos teismas pradeda nagrinėti baudžiamąją bylą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (BK 291 str. 1 d., 199 str. 1 d., 199² str. 1 d.). Šiomis nusikalstamomis veikomis kaltinami du jauni panevėžiečiai.
Atlikus ikiteisminį tyrimą, kurį kontroliavo Vilniaus apygardos prokurorai, nustatyta, kad pernai rugsėjo 14-osios rytą Panevėžio rajono gyventojai 21 metų A. S. ir 37 metų E. K., veikdami bendrininkų grupėje, Švenčionių rajone neteisėtai, eidami iš Lietuvos teritorijos į Baltarusijos teritoriją ir atgal, tris kartus perėjo valstybės sieną.
Į kaimyninę šalį bendrininkai vaikščiojo ne grybauti. Iš ten, išvengdami muitinės kontrolės, jiedu pėsčiomis gabeno privalomus pateikti muitinei daiktus – 5 tūkst. pakelių dviejų rūšių baltarusių gamybos cigarečių Sulaikytos kontrabandos vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, – per 39 tūkst. litų, t. y. daugiau nei 250 MGL.
Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai A. S. ir E. K. su įkalčiais sulaikė už 20 metrų nuo valstybės sienos. Dėl to jiems taip pat inkriminuotas neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis. Mūsų šalies teritorijoje fiziniams asmenims draudžiama gabenti ir laikyti tabako gaminius, nepaženklintus Lietuvos Respublikos finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiaisiais ženklais (banderolėmis), taip pat kontrabandinius tabako gaminius. Vienam asmeniui leidžiama laikyti ir gabenti ne daugiau kaip 20 pakelių cigarečių, į Lietuvą įvežtų iš ne Europos Sąjungos valstybių.
Sulaikomi bendrininkai mėgino bėgti, tačiau tarnybinis pasieniečių šuo tokį norą atėmė. Pareigūnai surado iš Baltarusijos kontrabandininkų atgabentas septynias dėžes su cigaretėmis, du dviračius su savadarbėmis bagažinėmis, pritaikytomis toms dėžėms gabenti. Atlikę E. K. asmens kratą pasieniečiai paėmė žibintuvėlį, žiūronus, radijo stotį, diržą su kabliais dėžėms nešioti. Jiedu vilkėjo žalios spalvos lietpalčiais, o į pasienio kaimą buvo atvykę senu, techniškai netvarkingu, prieš kelis mėnesius pirktu automobiliu.
Trečio kurso studentas A. S. ir bedarbis E.K. savo kaltę pripažįsta. Beje, pastarąjį prieš pustrečių metų Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Paskirta bausmė (bauda) 2010 m. spalio 21 d. nutartimi buvo pakeista viešaisiais darbais. Nėra duomenų, kad E. K. visuomenės labui jau būtų spėjęs neatlygintinai išdirbti 408 valandas.
Griežčiausia bausmė iš panevėžiečiams inkriminuotų nusikalstamų veikų jiems gresia už kontrabandą – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...