2010 Gruodžio 17

Muitinė

Šiemet pradėta dukart daugiau ikiteisminių tyrimų dėl cigarečių kontrabandos

veidas.lt

Nuo šių metų sausio iki gruodžio mėnesio muitinės pareigūnai pradėjo dvigubai daugiau ikiteisminių tyrimų nei pernai per tą patį laikotarpį.

Šiemet dėl tabako gaminių kontrabandos Lietuvos muitinėje pradėti 83 ikiteisminiai tyrimai, pernai jų buvo 42, pranešė Muitinės departamentas.

Dėl kontrabanda gabentų tabako gaminių įtarimai pateikti 95 asmenims: vairuotojams, gabenusiems nelegalius rūkalus, kontrabandines prekes krovusiems asmenims ir nusikalstamų veikų organizatoriams.

Iš viso muitininkai šiemet sulaikė nelegaliai gabentų prekių už 73 mln. litų. Tai yra 2,1 karto daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Didžiausią sulaikytos kontrabandos dalį sudaro nelegaliai gabenti rūkalai. Jų per 11 šių metų mėnesių muitininkai aptiko už 67,2 mln. litų, 2009 metais – už 28,9 mln. litų.

Iš viso sausio-lapkričio mėnesiais muitinė sulaikė beveik 197,4 mln. vienetų nelegalių rūkalų.

Ikiteisminiai tyrimai pradedami tais atvejais, kai sulaikytų prekių vertė yra didesnė nei 250 minimalaus gyvenimo lygių (32,5 tūkst. litų).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...