2011 Balandžio 05

Baltarusija

Baltarusija vis labiau save izoliuoja

veidas.lt

Baltarusija vis labiau save izoliuoja, antradienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) diskusijoje.

“Bėgant laikui matau, kad Baltarusija linksta vis labiau ir labiau save izoliuoti. Tai daro poveikį ne tik vadovybei, bet ir žmonėms”, – sakė ministras, kuris šiuo metu eina ESBO pirmininko pareigas.

A.Ažubalis teigė apgailestaująs, kad Minskas nepritaria ESBO veiklai šalyje.

“Mes vėl ir vėl prašome, kad Baltarusija persvarstytų. Ji atsisako. Apmaudu, kad ten valdžia nepritaria ESBO buvimui Minske”, – kalbėjo ministras Vilniaus universitete.

A.Ažubalis tikino, kad kaip ESBO pirmininkas jis ir toliau rems pastangas užtikrinti žmogaus teises ir teiks paramą nevyriausybinių organizacijų veiklai.

“Ir toliau remsiu pastangas užtikrinti žmogaus teises Baltarusijoje. Skatinsiu nevyriausybinių organizacijų darbą šalyje ir už jos ribų”, – sakė ministras.

A.Ažubalis taip pat sakė užtikrinsiantis, kad per ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro stebėtojus būtų tinkamai stebimi teismų procesai. Šiuo metu Baltarusijoje teisiami opozicijos aktyvistai, kurie dalyvavo demonstracijose prieš prezidento rinkimus, kurie, stebėtojų vertinimu, nebuvo demokratiški.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...