2011 Birželio 13

Baltarusija pradėjo derybas su TVF

veidas.lt

REUTERS

Baltarusija ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pradėjo derybas dėl galimos naujos bendradarbiavimo programos parengimo, tačiau kol kas sunku kalbėti apie numatomos finansinės pagalbos dydį, pareiškė TVF misijos vadovas Baltarusijai Chrisas Jarvis (Krisas Džarvis).

“Mes pradėjome derybas dėl galimos naujos programos su TVF. Derybos ką tik prasidėjo, ir mums dar reikia nueiti ilgą kelią”, – pirmadienį Minske žurnalistams sakė Ch. Jarvis.

Atsakydamas į klausimą, kada ir kokio dydžio TVF pagalbos Baltarusija gali tikėtis, misijos vadovas pareiškė: “Mes dar nesame tiek toli pažengę, kad svarstytume šios pagalbos apimtis”.

“Mums būtina toliau aptarti makroekonominę politiką, būtina susitarti dėl struktūrinių pokyčių, kad būtų užtikrintas įmonių ir finansų sistemos efektyvumas”, – sakė Ch. Jarvis.

Pasak jo, “svarbiausia, kad valstybiniai organai ryžtingai pritartų ekonominėms ir struktūrinėms permainoms”.

“Būtina suderinti rimtas priemones struktūrinių ir makroekonominių pokyčių ir programos realizacijos pradžios, kad valstybė, tokiu būdu, parodytų savo pasiryžimą”, – sakė TVF atstovas.

Jis pareiškė, kad “TVF tęs bendradarbiavimą su vyriausybe ir Nacionaliniu banku, kad susitarimai būtų pasiekti”.

TVF atstovas spėjo, kad naujoji bendradarbiavimo su Baltarusija programa gali būti skirta trejų metų laikotarpiui. Jis taip pat pažymėjo, kad vyriausybė ir Nacionalinis bankas turi realizuoti kai kurias priemones.

Pavyzdžiui, nurodė jis, “bankų sferoje būtina užtikrinti Plėtros banko gerą funkcionavimą”. “Šis bankas suteiks naujus kreditus valstybinių programų rėmuose, kuriuos šiandien pagal subsidijuojamus tarifus suteikia komerciniai bankai”, – pareiškė Ch. Jarvis.

Pasak jo, “privatizavime labai didelį dėmesį kreipiame į Nacionalinę investicijų ir privatizacijos agentūrą, kuri dabar formuojama”.  ”Mūsų nuomone, tai leis efektyviai privatizuoti įmones, o šalis gaus maksimalią naudą”, – pažymėjo Ch. Jarvis.

TVF atstovas atkreipė dėmesį, kad būtina reformuoti pačias įmones. “Mes manome, kad įmonėse naudojama per daug kontrolinių ir planinių rodiklių, kurie prieštarauja vienas kitam”, – paaiškino Ch.Jarvis. “Mes norime, kad įmonės turėtų didesnę veiksmų laisvę”, – pridūrė jis.

Paklaustas, ar politinė aplinka Baltarusijoje turės įtakos kredito skyrimui, jis pareiškė, kad “TVF nekelia politinių reikalavimų savo kreditoriams”. Jis priminė, kad kovo mėnesį TVF vykdomojo komiteto posėdyje buvo pareikšta, kad TVF pasirengęs suteikti paramą Baltarusijai, jeigu bus vykdomos ekonominės reformos.

Kalbėdamas apie naują bendradarbiavimo programą, Ch.Jarvis pažymėjo, kad TVF turi būti įsitikinęs, kad “visos suinteresuotos pusės – prezidentas, Nacionalinis bankas ir vyriausybė – pasiryžę šią programą vykdyti”.

“Labai svarbu vieninga pozicija”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...