2011 Balandžio 06

Politika

Baltarusiją papiktino A.Ažubalio pareiškimas

veidas.lt

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija (URM) trečiadienį apkaltino Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininką, Lietuvos užsienio reikalų ministrą Audronių Ažubalį “sąmoningai ir dirbtinai kurstant įtampą”, komentuodama jo pareiškimą, jog Baltarusija vis labiau save izoliuoja.

“Lietuvos užsienio reikalų ministro A.Ažubalio pareiškimai dėl tariamai augančios Baltarusijos “savęs izoliacijos”, kurią jis išplečia “vyriausybei ir žmonėms”, negali būti laikomi kuo nors kitu kaip tik Lietuvos pirmininkavimo ESBO bandymu sąmoningai ir dirbtinai kurstyti įtampą dėl Baltarusijos organizacijos viduje ir pasiekti kai kuriuos pirmininkavimo tikslus”, – pranešime spaudai sakė Baltarusijos URM spaudos sekretorius Andrejus Savinychas.

Baltarusijos diplomatas sakė tikįs, kad Lietuva žino, jog “Baltarusija lieka aktyvi tarptautinės bendrijos narė ir yra atvira konstruktyviam bendradarbiavimui su ESBO”.

“Konkretūs pasiūlymai buvo oficialiai pateikti dabartinei pirmininkei”, – pareiškė Baltarusijos URM atstovas.

Baltarusijos URM komentarą paskelbė praėjus dienai po to, kai A.Ažubalis Vilniuje ESBO diskusijoje pareiškė, jog Baltarusija vis labiau save izoliuoja.

“Bėgant laikui matau, kad Baltarusija linksta vis labiau ir labiau save izoliuoti. Tai daro poveikį ne tik vadovybei, bet ir žmonėms”, – sakė ministras, kuris šiuo metu eina ESBO pirmininko pareigas.

A.Ažubalis teigė apgailestaująs, kad Minskas nepritaria ESBO veiklai šalyje.

“Mes vėl ir vėl prašome, kad Baltarusija persvarstytų. Ji atsisako. Apmaudu, kad ten valdžia nepritaria ESBO buvimui Minske”, – kalbėjo ministras Vilniaus universitete.

A.Ažubalis tikino, kad kaip ESBO pirmininkas jis ir toliau rems pastangas užtikrinti žmogaus teises ir teiks paramą nevyriausybinių organizacijų veiklai.

“Ir toliau remsiu pastangas užtikrinti žmogaus teises Baltarusijoje. Skatinsiu nevyriausybinių organizacijų darbą šalyje ir už jos ribų”, – sakė ministras.

A.Ažubalis taip pat sakė užtikrinsiantis, kad per ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro stebėtojus būtų tinkamai stebimi teismų procesai. Šiuo metu Baltarusijoje teisiami opozicijos aktyvistai, kurie dalyvavo demonstracijose prieš prezidento rinkimus, kurie, stebėtojų vertinimu, nebuvo demokratiški.

Lietuvos ir kitų šalių pareigūnai ne kartą kritikavo Baltarusijos sprendimą nebepratęsti ESBO biuro Minske veiklos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...