2011 Birželio 23

Balsuos dėl judėjimo pasienyje su Baltarusija

veidas.lt

BFL

Seimas ketvirtadienį balsuos dėl Lietuvos ir Baltarusijos susitarimo, kuriuo numatoma palengvinti judėjimą pasienio gyventojams, ratifikavimo.

Susitarimas leis gyventojams, kurie gyvena pasienio teritorijoje ne trumpiau kaip vienerius metus, kirsti sieną be vizų ir su specialiais leidimais būti 50 kilometrų pločio Baltarusijos pasienio teritorijoje iki 90 dienų per pusmetį. Leidimai nesuteiks teisės dirbti kaimyninėje valstybėje.

Nuo vienerių iki penkerių metų galiosiantys leidimai būtų išduodami nuolatiniams pasienio gyventojams, kurie dėl giminystės ryšių, ekonominių, prekybinių, kultūrinių ir kitų svarbių priežasčių planuoja lankytis Baltarusijos pasienio teritorijoje. Numatomas leidimo išdavimo mokestis – 20 eurų (apie 70 litų).

Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio teigimu, į tokius leidimus teoriškai pretenduoti gali apie 800 tūkst. Lietuvos gyventojų ir 600 tūkst. baltarusių. Pasak ministro, į sutartas teritorijas Lietuvos pusėje patenka Vilnius, Ignalina Varėna, Druskininkai, Baltarusijos – Gardinas, Lyda, Ašmena.

Lietuva ir Baltarusija susitarimą, kuris leistų paprasčiau kirsti sieną pasienio gyventojams, pasirašė pernai spalį.

Šią savaitę užsienio reikalų ministras pareiškė, jog artimiausiu metu žada siūlyti Vyriausybei nustatyti tik simbolinį mokestį už nacionalines Lietuvos vizas Baltarusijos piliečiams, kad jie tokia galimybe galėtų pasinaudoti dar šią vasarą. Šiuo metu Baltarusijos piliečiams už vizas tenka mokėti 60 eurų (207 litus).

Premjeras Andrius Kubilius vėliau patvirtino, kad sprendimai sumažinti Lietuvos nacionalinių vizų kainą Baltarusijos gyventojams arba jas apskritai išduoti nemokamai bus priimti artimiausiomis savaitėmis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...