2011 Birželio 21

Baltarusijos pasienyje išnyko automobilių eilės

veidas.lt

BFL

Jau savaitę dažniau nei kartą per penkias dienas iš Baltarusijos važiuojantiems vairuotojams apmokestinami visi automobilyje esantys degalai. Be to, visiškai uždrausta iš šalies išvežti šaldytuvus, skalbimo mašinas, dujines virykles, cementą, ploviklius, kruopas ir makaronus. Mėsos, sūrių, kondensuoto pieno, cukraus ir miltų be papildomų muitų galima išsivežti ne daugiau kaip 2 kilogramus.

Baltarusijai pristabdžius į Lietuvą pigių degalų vežimą, per sieną juos iki šiol vežę lietuviai niurna, bet tvarkos pažeisti neskuba. Bent kol išsiaiškins, ar su pasieniečiais įmanoma susitarti, rašo “Vilniaus diena”.

Įvedus apribojimus, pasienyje akimirksniu išnyko ir automobilių eilės.

“Gąsdina ne tiek muitas, kiek neaiškumas. Grasinama teismais, kurie gali užtrukti, o visam tam laikui konfiskuojama mašina. Be to, pradėjęs konfliktuoti, gali ir vizos visam laikui netekti”, – dalijosi įspūdžiais Vladimiru prisistatęs benzino vežėjas.

Jau pirmosiomis dienomis po to, kai buvo įvesta naujoji tvarka, Baltarusijos muitinės interneto svetainėje atsirado pranešimų apie bandymus nestacionariose degalų talpyklose nelegaliai išvežti iš šalies degalų. Baltarusių muitininkai įspėjo, kad “degalų biznis pasienyje – rizikingas užsiėmimas ir jo dalyvių laukia rimti padariniai”.

Dienraštis rašo, jog Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos sprendimas sugriežtinti prekių gabenimo per sieną tvarką tapo smūgiu iš prekių gabenimo besipelnantiems lietuviams. O eiliniai baltarusiai, gyvenantys pasienyje, dėl to tik džiaugiasi, nes parduotuvėse vėl atsirado prekių.

Dažniau per sieną važiuojantys vairuotojai sako, kad baltarusių muitininkai jau ėmėsi apžiūras atlikti kur kas kruopščiau. Tiesa, kol kas taip tikrinami ne visi automobiliai.

Degalinėse taikomas Baltarusijos banko nustatytas valiutos keitimo kursas, todėl benzinas lietuviams bene 40 centų brangesnis nei baltarusiams ir kainuoja truputį per du litus už litrą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...