2011 Birželio 28

Seimas ratifikavo susitarimą su Baltarusija

veidas.lt

 

BFL

Seimas antradienį ratifikavo Lietuvos ir Baltarusijos susitarimą, kuriuo palengvinamas judėjimas pasienio gyventojams.

Už įstatymą, kuriuo ratifikuojamas susitarimas, balsavo 94 Seimo nariai, keturi susilaikė.

Ratifikuotas Lietuvos ir Baltarusijos susitarimas leis gyventojams, kurie gyvena pasienio teritorijoje ne trumpiau kaip vienus metus, kirsti sieną be vizų ir su specialiais leidimais būti 50 kilometrų pločio Baltarusijos pasienio teritorijoje iki 90 dienų per pusmetį. Leidimai nesuteiks teisės dirbti kaimyninėje valstybėje.

Nuo vienų iki penkerių metų galiosiantys leidimai bus išduodami nuolatiniams pasienio gyventojams, kurie dėl giminystės ryšių, ekonominių, prekybinių, kultūrinių ir kitų svarbių priežasčių planuoja lankytis Baltarusijos pasienio teritorijoje. Numatomas leidimo išdavimo mokestis – 20 eurų (apie 70 litų).

Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio teigimu, į tokius leidimus teoriškai pretenduoti gali apie 800 tūkst. Lietuvos gyventojų ir 600 tūkst. baltarusių. Pasak ministro, į sutartas teritorijas Lietuvos pusėje patenka Vilnius, Ignalina Varėna, Druskininkai, Baltarusijos – Gardinas, Lyda, Ašmena.

Lietuva ir Baltarusija susitarimą, kuris leistų paprasčiau kirsti sieną pasienio gyventojams, pasirašė pernai spalį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...