2010 Birželio 09

Juodasis sąrašas

B. Obama pratęsė sankcijas Baltarusijos vadovybei

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) priėmė sprendimą pratęsti metams dar 2006 metais įvestas sankcijas Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai ir kai kuriems kitiems šalies vadovybės atstovams, pranešė Baltieji rūmai.

Sankcijos taikomos “kai kuriems Baltarusijos vadovams, taip pat kitiems žmonėms, pakertantiems demokratijos principus ar institutus, pažeidžiantiems žmogaus teises ir įsivėlusiems į korupciją”, – sakoma B.Obamos pareiškime.

“Nors 2008 metų pabaigoje buvo paleisti į laisvę politiniai kaliniai, kuriuos tokiais pripažino tarptautinė bendrija, taip pat nepaisant mūsų pastangų, kad (Baltarusijoje) toliau būtų vykdomos reformos demokratijos stiprinimo, žmogaus teisių laikymosi ir įstatymų viršenybės srityse, šioje šalyje tebėra rimtų problemų”, – pažymima dokumente.

Sankcijos, kurias 2006 metų birželio 16 dieną įvedė B.Obamos pirmtakas George`as W.Bushas (Džordžas V.Bušas), numato žmonių, patekusių į “juodąjį sąrašą”, turto JAV teritorijoje areštą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...