2010 Rugsėjo 01

JAV

B. Obama paskelbė karo Irake pabaigą

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienio vakarą kreipdamasis į tautą iš Ovalinio kabineto oficialiai paskelbė septynerius metus trukusios Amerikos karinės operacijos “Irako laisvė” (Iraqi Freedom) pabaigą.

“Šį vakarą skelbiu, kad Amerikos kovinė misija Irake baigėsi. Operacija “Irako laisvė” baigėsi, o Irako žmonėms dabar tenka pagrindinė atsakomybė už saugumo užtikrinimą jų šalyje”, – sakė B.Obama.

JAV ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas apie Irako ateitį kalbėjo per televiziją iš Ovalinio kabineto Baltuosiuose rūmuose 20 val. vietos (3 val. Lietuvos) laiku, simboliškai pažymėdamas toje šalyje dislokuoto amerikiečių kontingento kovinių veiksmų pabaigą.

Šiuo metu Irake yra likę mažiau nei 50 tūkst. JAV karių, o apie 100 tūkst. jų buvo išvesti. B.Obamos pirmtako George’o W.Busho (Džordžo V.Bušo) įsakymu invazija į Iraką buvo pradėta 2003 metais.

“Uždarėme arba perdavėme irakiečiams šimtus bazių. Išvežėme iš Irako milijonus vienetų (karinės) technikos”, – pabrėžė JAV prezidentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...