2011 Rugsėjo 12

JAV baigė tiekti tankus Irakui

veidas.lt

Jungtinės Valstijos baigė tiekti modernius tankus M1A1 “Abrams“ Irako ginkluotosios pajėgoms, – praneša “Defence Professionals.”

Remiamtis šiuo leidiniu, rugpjūčio pabaigoje penki paskutiniai tankai buvo perduoti irakiečiams. Iš viso Irako kariuomenė gavo net 140 „Abrams“ tankų, kurie visi dislokuoti Besmajo karinių mokymų poligone. Žinia, kad paskutiniai tankai pasiekė Irako karinė bazę, buvo išplatinta tik rugsėjo 8 dieną. Kaip pranešė JAV Sausumos kariuomenės mokomojo padalinio vadovas Johnas Hutchingsas, Artimųjų Rytų valstybė gavo naujausią šių tankų modifikaciją, kuri aprūpinta pačia moderniausia įranga.

J.Hutchingso žodžiais tariant, prieš patekdami į karinius dalinius, „Abrams“ tankai šiuo metu yra išbandomi mokomajame kariniame poligone ir praeina greižtą kokybės atranką. Specialistai tikrina visų sistemų sklandų darbą ir tik po to techniką perduoda Irako kariškiams. Jei aptinkami kokie nors gedimai, Amerikos kareiviai juos šalina vietos mokomojoje bazėje ir tik po to tankus perduoda irakiečiams, kad eksploatuojama technika dirbtų be priekaištų.

Šiandien Irako armija savo arsenale jau turi 85 M1A1 tankus, likusieji 40 tankų bus atvežti artimiausią mėnesį. Kaip pabrėžė amerikiečių atstovas Katshinsas, negana to, kad JAV pačiais moderniausiasis tankais aprūpina Irako armiją, JAV Irake taip pat dislokavo mokomąjį pulką, kuris irakiečius mokys dirbti su šiais naujais tankais. Remiantis „Defence Professionals“ informacija, pirmuosius įgūžius jau įgijo jau apie 4o Irako karišikių – mechanikų ir tankų vairuotojų. O 40 irakiečių jau gavo karo instruktorių pažymėjimus.

Naujausių tankų tiekimo programa Irako armijai dar buvo patvirtinta 2008 metais JAV gynybos ministerijoje, po to, kai Irakas su tokiu prašymu kreipėsi į Amerikos valdžią. Be 140“Abrams“  tankų, Irako valdžia dar išreiškė norą pirkti 8 šarvuotas remontines mašinas „M88A2 „Herkules“, 64 šarvuotas mašinas M11151a1b1 „Humve“,  92 savaeigius vikšrinius šarvuočius M1152, 12 lengvųjų tankečių M577A2, 16 vikšrinių transportavimo mašinų M548A1 ir 8 M113A2. Į sutartį taip pat įtrauktos sanitarinės mašinos, sunkieji vilkikai, atsarginės dalys ir šaudmenys. Bendra šio kontrakto vertė viršija 2,2 milijaro dolerių.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...