- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

B. Obama paskelbė karo Irake pabaigą

Autorius: veidas.lt | 2010 09 01 @ 09:42 | Aktualijos | No Comments

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienio vakarą kreipdamasis į tautą iš Ovalinio kabineto oficialiai paskelbė septynerius metus trukusios Amerikos karinės operacijos “Irako laisvė” (Iraqi Freedom) pabaigą.

“Šį vakarą skelbiu, kad Amerikos kovinė misija Irake baigėsi. Operacija “Irako laisvė” baigėsi, o Irako žmonėms dabar tenka pagrindinė atsakomybė už saugumo užtikrinimą jų šalyje”, – sakė B.Obama.

JAV ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas apie Irako ateitį kalbėjo per televiziją iš Ovalinio kabineto Baltuosiuose rūmuose 20 val. vietos (3 val. Lietuvos) laiku, simboliškai pažymėdamas toje šalyje dislokuoto amerikiečių kontingento kovinių veiksmų pabaigą.

Šiuo metu Irake yra likę mažiau nei 50 tūkst. JAV karių, o apie 100 tūkst. jų buvo išvesti. B.Obamos pirmtako George’o W.Busho (Džordžo V.Bušo) įsakymu invazija į Iraką buvo pradėta 2003 metais.

“Uždarėme arba perdavėme irakiečiams šimtus bazių. Išvežėme iš Irako milijonus vienetų (karinės) technikos”, – pabrėžė JAV prezidentas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/b-obama-paskelbe-karo-irake-pabaiga

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.