2010 Gruodžio 02

Spaudos aktualija

Avarija Vilkaviškį paliko be vadovų

veidas.lt

Vakar netoli Vilkaviškio autoavarijoje žuvo rajono vicemeras Jonas Meškauskas, savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis, o meras Algirdas Bagušinskas sunkiai sužeistas.

Rajono valdžios trijulė į Vilkaviškį vyko 2006 metų laidos savivaldybės automobiliu “Opel Vectra”. Kelyje Gražiškiai-Vilkaviškis nelaimė įvyko apie 16 val. – mašina rėžėsi į augantį tarp krūmynų medį.

Kai vertėsi automobilis, S.Kasparaitis ir J.Meškauskas iš jo iškrito. Vicemeras žuvo iš karto, o savivaldybės administracijos vadovas mirė vežamas į ligoninę.

Į Vilkaviškio ligoninę buvo atvežtas ir meras A.Bagušinskas, tačiau pervežti į Kauno medicinos akademiją reikalingo reanimobilio teko laukti apie keturias valandas.

Socialdemokratų partijos pirmininkas parlamentaras Algirdas Butkevičius žinią apie tragiškai pasibaigusią kolegų kelionę sužinojo lankydamasis Elektrėnuose.

Respublika“ rašo:

“Išgirdęs šią baisią naujieną sužinojau, kad sunkiai sužeistas Vilkaviškio meras A.Bagušinskas dar tebėra rajono ligoninėje, ką tik pasirodė reanimobilis, kuris jį turėtų išvežti į Kauną, – praėjus keturioms valandoms po nelaimės stebėjosi A.Butkevičius. – Galbūt speciali mašina neskubėjo, nes buvo atliekami tyrimai, ar merą galima transportuoti. Tačiau jeigu reanimobilis nevažiavo dėl kitų priežasčių, tai yra baisu.

Kokios tuomet pagalbos tikėtis eiliniam piliečiui, jeigu jos laiku nesulaukia rajono meras? Tokie atvejai tik parodo, iki ko mes prieisime naikindami ligonines, reanimacines palatas rajonuose”.

Seimo opozicijos lyderis A.Butkevičius “Respublikai” sakė, kad Vilkaviškio merui avarijos metu buvo stipriai sužalota krūtinė, galva, tačiau į smegenis kraujas neišsiliejo ir gyvybiškai svarbūs centrai nebuvo paliesti.

“Yra ir kitų lūžių, bet, atrodo, kad dubens kaulai nepaliesti. A.Bagušinskas prieš kelionę į Kauną buvo medikamentais užmigdytas”, – sakė partijos vadovas.

Tragedija, likus vos 6 km iki Vilkaviškio, atsitiko vyrams važiuojant savivaldybės administracijos vadovui S.Kasparaičiui priskirtu automobiliu.

„Respuiblikos“ duomenimis, manoma, kad direktorius galėjo vairuoti ir šį kartą, nes savo mašiną per pastaruosius ketverius metus jis patikėdavo vairuoti tik savivaldybės vairuotojui Ramūnui Stalioraičiui.

“Direktorius rajone beveik visada vairuodavo pats, o aš jį veždavau tik į tolimesnes keliones – Kauną, Vilnių, – “Respublikai” pasakojo R.Stalioraitis. – Sužinojęs apie nelaimę iškart ten nulėkiau. Kelias buvo kiek slidus, tačiau net ir geru oru toje vietoje visada yra pavojinga.

Kitados plento dangoje atsirado defektų, jie virto nelygumais, duobelėmis. Kartais važiuojant per juos man net padangos sudrebėdavo, todėl manau, kad tie nelygumai šį kartą mašiną ir sumėtė. Eismas ten nebūna intensyvus, vieta nėra užkeikta, tad avarija tikrai keista.

Beje, ten pakelėje yra nemažas šlaitas, auga krūmynai, o tarp jų – vos vienas medis. Smūgis, matyt, ir buvo į jį”.
Kur važiavo Vilkaviškio rajono vadovai, vakar tiksliai dar nebuvo žinoma, jų darbotvarkėje nebuvo suplanuoti jokie svarbūs renginiai po pietų.

Meras 52 m. A.Bagušinskas, jo pavaduotojas 63 m. J.Meškauskas ir administracijos direktorius 51 m. S.Kasparaitis yra ilgamečiai Vilkaviškio savivaldybės tarybos nariai. Visi jie taip pat rengėsi ateinantiems savivaldos rinkimams. Meras ir vicemeras įrašyti kaip pirmieji.

“Visus šiuo tris vyrus pažįstu gal nuo 1983 metų, kai atvykau dirbti į Vilkaviškį, – pasakojo Seimo narys A.Butkevičius. – J.Meškauską pažinojau dar nuo tų laikų, kai dirbau rajono vykdomajame komitete, o Jonas buvo fizinio lavinimo mokytojas. Kartu žaidėme vienoje švietimo darbuotojų krepšinio komandoje.

Aktyvus sportininkas buvo ir S.Kasparaitis – kiek vakarų kartu praleista sporto salėje.

A.Bagušinskas pakeitė mane vadovauti Vilkaviškio socialdemokratų partijos skyriui, kai buvau išrinktas į Seimą. Aš pats Algirdą ir rekomendavau.

Visi šie vyrai – nuoširdūs ir paprasti žmonės, kurie vietos gyventojų problemas visada sprendė paprastai, suprantamai, todėl juos rinkėjai mėgo. Jie nebuvo pasikėlę, susirgę valdžia ar didybės manija, neturėjo jokios arogancijos”.

Sigitas Kasparaitis

Gimė 1959 m. kovo 29 d. Šilsodyje, Vilkaviškio r.

1984 m. baigė Maskvos kooperacijos instituto Vilniaus neakivaizdinį skyrių, ekonomistas.

2003 m. baigė Kauno technologijos universitetą, viešojo administravimo magistras.

2003-2007 m. ir nuo 2007 m. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius, Lietuvos socialdemokratų partijos Vilkaviškio rajono skyriaus narys.

2007 m. Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys, mandato atsisakė.

Marijampolės “Rotary” klubo narys, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos narys. Sutuoktinė Sigita, vaikai Eglė, Greta, Indrė, Karolis.

Jonas Meškauskas

Gimė 1947 m. birželio 25 d. Gruzdiškėje, Raseinių r.

1975 m. baigė Kauno kūno kultūros institutą, kūno kultūros mokytojas.

1995-2004 m. Vilkaviškio rajono Sūdavos vidurinės mokyklos direktorius.

2004-2007 m. ir nuo 2007 m. Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas.

2003-2007 m. ir nuo 20

7 m. Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys. Išsiskyręs, vaikai Eglė, Žilvinas.

Lietuvos rytas“ praneša:

Vakar pavakare Vilkaviškio rajoną apskriejo kraupi žinia.

Per avariją žuvo savivaldybės administracijos direktorius 51 metų Sigitas Kasparaitis ir vicemeras 63 metų Jonas Meškauskas. Gyvas liko tik kartu važiavęs meras 52 metų Algirdas Bagušinskas. Į ligoninę nugabento rajono vadovo būklė vakar buvo labai sunki.

Visi jie – bendražygiai, Socialdemokratų partijos nariai.

Po šios tragiškos avarijos liko šeši našlaičiai – S.Kasparaitis su žmona augino keturias atžalas, o išsiskyrusio J.Meškausko du vaikai jau suaugę.

Nelaimė įvyko kelyje Gražiškiai–Vilkaviškis.

Pirminiais duomenimis, Vilkaviškio link važiuojantį tarnybinį automobilį „Opel Vectra” vairavo S.Kasparaitis.

Anot „Lietuvos ryto“, pirmoji avariją pastebėjo Vištyčio seniūnijos darbuotoja. Ji važiavo pro šalį ir pamatė pakelės griovyje į medį atsitrenkusį savivaldybės automobilį. Šalia jo gulėjo du vyrai.

„Ji man paskambino ir drebančiu balsu pasakė apie avariją. Liepiau kuo greičiau skambinti pagalbos telefonu 112”, – vakar „Lietuvos rytui” pasakojo Vištyčio seniūnas Bronislovas Polita.

Prireikė gelbėtojų pagalbos

Arčiau prie nelaimėlių priėjusi moteris atpažino S.Kasparaitį ir bandė užčiuopti jo pulsą. Jis buvo vos juntamas. Administracijos direktorius mirė nugabentas į ligoninę.

Meras A.Bagušinskas, matyt, sėdėjo ant galinės sėdynės, nes buvo pusiau iškritęs per išdužusį automobilio stiklą.

Mašinos viduje esančio J.Meškausko tamsoje Vištyčio gyventoja neįžiūrėjo. Nebegyvą vyrą ištraukė ugniagesiai gelbėtojai.

„Kol kas tikslių avarijos priežasčių nežinome. Pradėjome tyrimą, viską išsiaiškinsime”, – vakar vakare „Lietuvos rytui” sakė Vilkaviškio policijos komisariato viršininkas Rolandas Gylys.

Vakar „Lietuvos ryto” kalbinti savivaldybės darbuotojai teigė nežinoję, kur prieš pietus išsirengė trys vadovai: „Matėme, kaip vienas apsirengė ir išėjo, po to – kitas. Meras tepasakė: „Mes čia truputį važiuojame. Po trečios valandos grįšime.”

Vilkaviškio savivaldybėje liko tik vienas vadovas – administracijos direktoriaus pavaduotojas 63 metų krikščionis demokratas Saulius Vabalas

Lietuvos žinios“ informuoja:

Kraupi avarija, per kurią žuvo 63 metų Vilkaviškio rajono vicemeras Jonas Meškauskas ir 51-erių savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis, o meras A.Bagušinskas buvo sunkiai sužeistas, įvyko apie 16 val. kelyje Gražiškiai-Vilkaviškis. Važiuoti iki Vilkaviškio buvo likę apie šešis kilometrus.

Kaip LŽ pasakojo įvykio liudininkai, toje vietoje, tarp Klampučių ir Vaičlaukio kaimų, kelias dėl požeminių šaltinių yra banguotas. Juo dideliu greičiu nesaugu važiuoti net vasarą, o ką jau kalbėti apie eismo sąlygas žiemą. Neatmetama tikimybė, kad savivaldybės administracijai priklausantį automobilį “Opel Vectra”, kaip manoma, vairavęs S.Kasparaitis neįvertino sudėtingų aplinkybių, važiavo palyginti nemažu greičiu ir posūkyje nesuvaldė mašinos. Ji nuslydo į kairę kelio pusę ir rėžėsi į kelkraštyje augusias liepas. Nuo smūgio automobilis apvirto ant šono. „Lietuvos žinių“ teigimu, Pareigūnai dar aiškinasi, ar prie mašinos vairo iš tiesų sėdėjo savivaldybės administracijos direktorius.

Policijos pareigūnų teigimu, jie pranešimo apie eismo įvykį sulaukė tuoj po 16 valandos. Į nelaimės vietą iškart išskubėjo policininkų ekipažas bei gelbėtojų ir medikų brigados. Sunkiai sužalotą merą A.Bagušinską gelbėtojai ištraukė iš sumaitoto automobilio galinės sėdynės. Jis buvo nugabentas į Vilkaviškio rajono ligoninę ir paguldytas į reanimacijos skyrių. Mero būklė – sunki, bet stabili. Vilkaviškio medikai vakar vakarą buvo pasirengę bet kurią akimirką, nors kiek pablogėjus rajono vadovo sveikatos būklei, vežti jį į Kauno medicinos universiteto klinikas.

“Man apie kolegų žūtį buvo pranešta netrukus po įvykio. Gal dar nebuvo nė pusės penkių. Iš pradžių mums pasakė, kad apsivertė merijai priklausantis automobilis. Mudu su vairuotoju nedelsdami nuvažiavome į avarijos vietą. Tuo, ką išvydome, buvo sunku patikėti”, – negalėdamas atsitokėti po patirto sukrėtimo LŽ pasakojo Vilkaviškio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Vabalas.

Pasak „Lietuvos žinių“, kai jis atvyko į nelaimės vietą, sunkiai sužeistas meras jau buvo išvežtas į ligoninę, vicemero J.Meškausko kūnas gulėjo už kelių metrų nuo apvirtusio automobilio. Manoma, kad J.Meškauskas per avariją iš automobilio buvo išsviestas. Administracijos direktoriaus S.Kasparaičio palaikus gelbėtojai ištraukė iš sumaitotos mašinos.

“Kai man parodė, kur guli pridengtas administracijos direktoriaus kūnas ir paprašė jį atpažinti, ne iš karto supratau, kad tai tikrai Sigitas. Tik iš jo dėvėtos striukės atpažinau”, – susijaudinęs kalbėjo S.Vabalas.

Anot S.Vabalo, vakar vakare visi savivaldybės administracijos darbuotojai negalėjo atsitokėti po patirto šoko. Todėl nebuvo nuspręsta, nei kur žuvusius savivaldybės vadovus šarvos, nei kur juos laidos. Dėl to bus tariamasi šiandien vyksiančiuose pasitarimuose. Juolab kad dar reikia pasikalbėti ir su žuvusiųjų artimaisiais.

Vicemeras J.Meškauskas buvo išsiskyręs, tačiau Vilkaviškyje gyvena ir jo buvusi žmona, ir jo du suaugę vaikai. S.Kasparaičio šeima – žmona bei keturi vaikai taip pat gyvena Vilkaviškyje.

“Kaip elgtis susiklosčius tokiai situacijai, kai savivaldybėje iš karto beveik nebelieka jokių vadovų? Lietuvoje to dar nėra buvę. Tarsimės su teisininkais, ir, ko gero, artimiausiu metu šauksime rajono tarybos posėdį. Turime nuspręsti, kas eis mero pareigas. Tikiuosi, laikinai”, – vylėsi S.Vabalas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...