2013 Rugpjūčio 28

Automobilių nuomos rinką atgaivina sportas

veidas.lt


Nors Valstybinis turizmo departamentas giriasi didėjančiu turistų skaičiumi ir atspausdintais žemėlapiais, kuriuose nurodyti automobilių nuomos punktai, pastarųjų bendrovių atstovai ženklaus automobilius besinuomojančių užsieniečių skaičiaus augimo nepastebėjo.

Norint kuo geriau pažinti svečią šalį, itin pravartu išsinuomoti automobilį. Tą mielai daro ir lietuviai, vykdami į tolimesnius kraštus, į kuriuos keliauti savo automobiliu tiesiog neapsimoka. O kokia padėtis yra Lietuvos automobilių nuomos rinkoje? Gal atsirado pagyvėjimas, Lietuvai pradėjus pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai? Šį ir kitus klausimus uždavėme didžiausių Lietuvos automobilių nuomos bendrovių atstovams.

Pasak „Sixt Lietuva“ automobilių nuomos vadovo Algimanto Andrašiūno, skelbiami pranešimai apie į Vilnių atvykstančius ne tik įprastus turistus, bet ir su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai susijusius užsieniečius automobilių nuomos rinkos neįtakojo. Ponas Andrašiūnas pastebėjo, kad į su pirmininkavimu susijusius renginius atvykstančių užsieniečių dienotvarkės suplanuotos iš anksto, todėl didesnės įtakos nuomos rinkai jie nedaro. Su tuo sutiko ir „Avis Lietuva“ automobilių nuomos vadovas Kristis Avižinas.

Tuo tarpu „Budget“ automobilių nuomos vadovė Laima Gric pastebėjo, kad nuolatos daugėja turistų iš Vakarų ir Centrinės Europos. Pasak ponios Gric, staigaus antplūdžio, susijusio su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungai ji nepastebėjo, tačiau neabejoja, kad informacijos sklaida ir Lietuvos populiarinimas prisidės prie atvykstančių turistų skaičiaus augimo.

Didėjantį turistų skaičių iš Vakarų ir Centrinės Europos paminėjo ir „Tfrifty/Dollar“ automobilių nuomos bendrovės vadybininkė Viktorija Bajarūnienė. Pasak jos, šiais metais užfiksuota maždaug 10 proc. daugiau klientų iš šių šalių.

Rinką pagyvino sporto renginiai

Tuo tarpu visų kompanijų atstovai vieningai teigė, kad šią vasarą Lietuvoje vykusių  tarptautinių sporto renginių metų – Europos jaunimo futbolo, paplūdimio tinklinio čempionato, irklavimo varžybos, automobilių nuomai turėjo itin didelę įtaką. Automobilius nuomojosi ir komandų atstovai (tą paminėjo „Sixt Lietuva“), ir jaunųjų dalyvių šeimos, palaikymo komandos („Budget“), ypatingai Trakuose vykusio Pasaulio jaunių irklavimo čempionato metu.

Tarp valstybių, kurių piliečiai dažniausiai nuomojasi automobilius, „Sixt Lietuva“ atstovas pastebėjo ir patvirtino Turizmo departamento statistiką, kad gerokai padaugėjo turistų iš Ukrainos. Taip pat automobilius nuomojasi svečiai iš Vokietijos, Rusijos. Daug besinuomojančių yra iš Italijos, Prancūzijos, taip pat Jungtinės Karalystės („Budget“, „Avis Lietuva“).

Keliauja po Baltijos šalis

Į klausimą ar dažnai į nuomos bendroves kreipiasi norintys keliauti ne tik po Lietuvą, bet ir kitas Baltijos šalis, p. Andrašiūnas atsakė, kad didžiąją dalį besinuomojančių automobilius sudaro verslo klientai, tačiau vasarą gerokai padaugėja poilsiaujančių užsieniečių, kurie keliauja po Latviją, Estiją, taip pat užsuka ir į Lenkiją. Be to, vasarą gerokai dažniau automobiliai grąžinami Rygoje ar Taline, kuomet kelionė tęsiama kitu transportu.

„Budget“ vadovės Laimos Gric pastebėjimu, vasaros sezono laikotarpiu labai populiaru nuomotis automobilį Vilniuje (Kaune), o jį grąžinti Rygoje arba Taline. Taip turistai savarankiškai aplanko gražiausias Baltijos šalių vietas, jiems nereikia toli grįžti į pradinį automobilių nuomos punktą. „Thrifty/Dollar“ atstovų teigimu, nuomotais automobiliais itin dažnai keliaujama po Baltijos šalis ir net apie 20 proc. jų paliekama Rygoje arba Taline.

Pasitaiko linksmų nutikimų

Išsinuomojusiems automobilius užsieniečiams dažnai pasitaiko įvairiausių kuriozų. Bene dažniausias atvejis – svečiui atvykus į Vilnių paaiškėja, kad automobilis buvo užsakytas kitame mieste (pavyzdžiui, Ispanijos mieste Valensijoje). Taip pat dažnai gražindami automobilį klientai ilgai klaidžioja, nerasdami mažo Vilniaus oro uosto pastato, kur įsikūrusios didžiausių automobilių nuomos bendrovių mašinų paėmimo ir grąžinimo vietos.

Pasitaikė ir atvejis, kuomet anksčiau tik automobilius su automatine pavarų dėžę vairavęs klientas po ilgo važiavimo antra pavara 60 km/val. greičiu, neapsikentęs paskambino nuomos bendrovės atstovui klausdamas, kodėl mašina nerieda greičiau. Nors prietaisų skydelis signalizavo, kad reikia įjungti aukštesnę pavarą, žmogus nepagalvojo, kad jų yra daugiau nei dvi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Urtė Urtė rašo:

  Aš manau, kad ne tik sporto renginiai atgaivina automobilių nuomos rinką. Labai daug užsieniečių vis atranda Lietuvą, o aplankyti visas gražias vietas automobilis tikrai yra reikalingas. Kiek buvome užsienyje, tiek ir Lietuvoje yra tekę nuomotis, tai pasiūla yra tikrai pakankama (pvz. https://autorent24.lt/)ir labai patogu.

 2. William William rašo:

  I believe it’s not simply games that are resuscitating the vehicle rental market. A great deal of outsiders are as yet finding Lithuania, and to visit all the lovely places, a vehicle is truly required. To the extent we have been abroad,(https://www.turbonuoma.lt/) we have needed to lease both in Lithuania, the offer is extremely adequate and exceptionally advantageous.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...