2014 Gegužės 03

Austrija: melomanų rojus, kelionė per epochas ir dangiški saldumynai

veidas.lt

Išpuoselėti miestai, prašmatnios pilys ir vienuolynai, puikūs muzikos ir teatro festivaliai, galingos Alpės, begalės įdomių maršrutų – visa tai, ko reikia geroms atostogoms, galima rasti Austrijoje.

Austrija – šalis, kuria niekaip negaliu pasisotinti, ir trūks plyš stengiuosi užsukti bent kartą ar du per metus trumpam savaitgalio atokvėpiui ar ilgesnėms atostogoms. Ir veiklos bei maršrutų dar niekad nepritrūko ir kažin ar kada pritrūks.
Austrija įdomi savo istorija, barokiniais miestais, prabangiais vienuolynais, prašmatniais rūmais ir pilimis, meno kolekcijomis – būtent tai pabrėžia visi kelionių gidai, tačiau joje yra gerokai daugiau dalykų, kuriuos verta patirti keliautojui.
Pavyzdžiui, pavargus nuo prašmatnių miestų ir kultūros paminklų galima patraukti į Alpes, pasidairyti po Grosgloknerio ledyną, pavaikštinėti šalia kalnų ežerų ar atsipūsti nuo pašėlusio tempo prie „Cittaslow“ judėjimo prisijungusiuose miestuose, kuriuose propaguojamas lėtas gyvenimo tempas.
Pailsėjus įdomu lįsti į požemius pasigrožėti tviskančiu Swarovski kristalų pasauliu ar paslaptinga ledo milžinų karalyste Eisryzenvelte, netoli Zalcburgo. O galima ir visas atostogas paskirti muzikai bei operai.

Pasineriam į muzikos pasaulį
Retas melomanas bent vieną kartą gyvenime neužsuka į Austrijos muzikos ir meno festivalius, visame pasaulyje garsėjančius žymiausiais atlikėjais bei išskirtine aplinka.
Klasikinės muzikos, scenografijos ir aplinkos harmonija pasižymi Zalcburgo Velykų (“Osterfestspiele Salzburg”) bei vasaros „Festspiele“ ir Brėgenco festivaliai. 69 metus skaičiuojančio Brėgenco festivalio, vykstančio liepos–rugpjūčio mėnesiais, pagrindinis akcentas – Wolfgango Amadeaus Mozarto opera „Užburtoji fleita“, atliekama Bodeno ežere plūduriuojančioje įspūdingoje scenoje.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas” (http://prenumerata.veidas.lt/lt/order/magazine?id=17590), pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-17-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Silvija Silvija rašo:

  Austrijoje labai gražu, teko kartą lankytis čia. Tiesa pačios kainos Austrijoje nėra mažos…man ten pasirodė brangu. Nors šiuo metu dairausi https://www.baltictours.lt/keliones/austrija/ vėl kelionės, tik šį kartą jau su visa šeima.

 2. Audra Audra rašo:

  Visiškai pritariu, kainos nėra žemos, tačiau praktiškai susiplanavus kelionę galioma sutaupyti ant nuvykimo ir grįžimo ir tada didesnę biudžeto dalį skirti lankytinoms vietoms bei pramogoms pačioje Austrijoje. Mes su draugais vykdami, ieškojome pigių lėktuvo bilietų, pirkome su akcija, o bagažą išsikuntėme per specialią siuntų tarnybą https://www.parcelabc.lt/siunta-c1/siuntos-i-austrija/15 Tokiu būdu sutaupėme tikrai nemažai pinigų, kai nereikėjo pirkti papildomo bagažo lėktuve.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...