2010 Birželio 02

Studijos

Aukštasis mokslas turėtų keistis po 3-4 metų

veidas.lt

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sako, kad aukštojo mokslo kokybė Lietuvoje turėtų pasikeisti po 3-4 metų.

“Galėčiau sakyti, kad prasidėjus procesams Lietuvoje, po kelerių metų 500-uke turėsime bent vieną-du universitetus, gal jų bus net 300-uke. Ir Vakaruose yra aibė vidutiniškų ar prastos kokybės universitetų. Kaip ir Lietuvoje yra pasaulinio masto studijų programų. Vertinant visumą, po 3-4 metų tikiuosi kokybinio virsmo ir čia”, – per naujienų portalo 15min.lt konferenciją trečiadienį sakė ministras.

G.Steponavičius sutiko su teiginiu, kad už mokslą artimiausiais metais mokėsiantys studentai finansuos kokybiškų studijų kūrimą ateities studentams.

“Tai tiesa ir “racijos” matau, bet visų pirma jaunas žmogus rinkdamasis studijas turi gebėti rinktis savo galva, o ne stoti ir mokėti pinigus bet kur (…) Mes kuriame tokią sistemą, kuri skatintų tai, kad jei įstoji už savo pinigus, turi būti reiklus dėstytojams, kokybei. Iš apačios spaudimas kokybei turi būti didelis. Su didesniais pinigais mes skatiname mokyklas dirbti geriau, bet spaudimas turi būti ir iš apačios”, – pabrėžė ministras.

Jis taip pat teigė, kad šiuo metu įvesta rotacijos sistema, kai studijų krepšelis skiriamas dviem metams, turėtų būti peržiūrėta po 4 metų arba anksčiau.

“Rotacija kas semestrą irgi tam tikra yra. Tarkime, jei žmogus įstoja mokytis nemokamai, po semestro gali iškristi, jei neišlaiko egzaminų. Kai kokybė persitvarkys, bus galima kalbėti ir apie trumpesnį laikotarpį. Gal tai bus ne semestras, gal metai. Turime temą, prie kurios mes dar grįšime (po – BNS) ketverių metų. Vertinant, kad finansavimas liečia tik naujai įstojusius studentus, ši sistema per tokį laikotarpį būtų visiškai pasikeitusi. Bet neatmetu, kad kompromisai gali būti daromi ir rudenį, po dviejų reformos metų”, – dėstė G.Steponavičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...