2010 Gruodžio 08

Politika

Švietimo ministras sako neskirstęs pinigų darbo grupės nariams

veidas.lt

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sako neskirstęs pinigų strategiją rengusiems darbo grupės nariams, tarp jų – parlamentarui konservatoriui Mantui Adomėnui.

Tai ministras trečiadienį sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK), kuri aiškinasi, ar Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) užsakymu strategiją rašęs ir už tai atlygį gavęs M.Adomėnas nenusižengė Seimo statutui.

G.Steponavičius EPK posėdyje teigė lietuvių kalbos ugdymo bendrojo lavinimo mokyklose strategiją rengusiai darbo grupei skyręs bendrą sumą – 28,6 tūkst. litų, dėl kurios padalijimo “pagal indėlį” esą sprendė ministerijos administracija ir kancleris.

“Buvo man pateiktas įsakymo projektas skirti sumą lėšų, (…) kurią be jokių pavardžių ir paskirstymo aš pasirašiau. Toliau jau yra ministerijos administracijos ir kanclerio lygmens sprendimai, lėmę pasirašant vieniems ar kitiems ekspertams darbo grupėje pagal jų atliktą indėlį išmokėti atitinkamas lėšas”, – kalbėjo ministras.

“Atsieti administraciniai reikalai nuo mano kaip ministro kompetencijos”, – teigė G.Steponavičius.

Seimo nariams kilo klausimų ir dėl to, ar M.Adomėnas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų – jis gavo atlygį iš ministerijos, kurios parlamentinę kontrolę vykdo komitetas, kuriame parlamentaras dirba.

Komisijos posėdyje dalyvavęs ŠMM kancleris Dainius Numgaudis ankstesniame komisijos posėdyje tvirtino, jog lietuvių kalbos ugdymo bendrojo lavinimo mokyklose strategiją rengė 16 žmonių, o darbo grupės nariams, išskyrus ministerijos tarnautojus, atlygis už darbą išmokėtas įstatymų nustatyta tvarka.

ŠMM atstovas tvirtino, jog autorinį honorarą gavo 11 iš 16 darbo grupės narių, o atlygį jie esą pasiskirstę patys – pagal kiekvieno indelį į strategijos kūrimą. M.Adomėnas už darbą gavo apie 4 tūkst. litų neatskaičius mokesčių.

Į EPK posėdį trečiadienį iškviestas švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys aiškino, kad strategiją rengė ne visi darbo grupės nariai. Esą tie, kurie “patį produktą” rengė, užsisėdėdavo iki 18 – 19 valandos.

“Darbo grupė nerengdavo ir nerašydavo pačio dokumento. Darbo grupė diskutuodavo dėl pačios strategijos, keldavo įvairias idėjas, analizuodavo duomenis, diskutuodavo, kuria kryptimi reikia iš principo judėti”, – kalbėjo jis.

M.Adomėno veiklą komisija tiria ir kitu aspektu – kodėl tapęs Seimo nariu jis nepasitraukė iš Demokratinės politikos instituto (DPI) prezidento pareigų.

Konstitucija numato, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ar organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.

Etikos sargai M.Adomėno veikla susidomėjo paaiškėjus, kad pernai DPI laimėjo ŠMM skelbtą aukštųjų mokyklų reitingavimo metodikos sukūrimo konkursą. ŠMM buvo numačiusi per dvejus su pusę metų už tai sumokėti 2,5 mln. litų. DPI ir jo pasirinkti partneriai buvo vienintelis konkurso dalyvis.

Konkurso rezultatais buvo susidomėjusi STT, tačiau ikiteisminio tyrimo ši tarnyba nusprendė nepradėti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...