2011 Kovo 20

Japonija

Aukomis tapo daugiau nei 8 tūkst. žmonių

veidas.lt

Žemės drebėjimas ir cunamis, užgriuvęs Japonija kovo 11 dieną, nusinešė 8 tūkst. 199 žmonių gyvybę, o 12 tūkst. 700 žmonių laikomi dingę be žinios, sekmadienį pranešė Japonijos nacionalinė policijos agentūra.

Oficialiais žinybos duomenimis, beveik 4,9 tūkst. žmonių žuvo Mijagio prefektūroje, o daugiau nei 2,5 tūkst. Ivatės prefektūroje.

Nukentėjo, oficialiais duomenimis, daugiau nei 2,6 tūkst. žmonių.

Tikriausiai žuvusiųjų skaičius didės. “Mes turime parengti vietas daugiau nei 15 tūkst. lavonų”, cituoja Japonijos žiniasklaida Mijagio prefektūros, vienos labiausiai nukentėjusių per gaivalinę nelaimę, policijos viršininko pareiškimą.

Atvejai, kai gelbėtojams pavyksta surasti išgyvenusiųjų po nelaimės, labai reti.

Kaip jau pranešta, galingas žemės drebėjimas, kurio magnitudė buvo 9 balai, sudrebino Japoniją dieną kovo 11-ąją. Netrukus šalį užgriuvo cunamis, kurio aukštis, pasak mokslininkų, siekė 10 metrų.

Ekspertų vertimu, nelaimės padaryta Japonijai ekonominė žala gali siekti maždaug 159 mlrd. dolerių.

Be to, žemės drebėjimas ir cunamis sukėlė rimtą atominės jėgainės Fukušimos prefektūroje šalies šiaurės rytuose avariją ir didelės taršos radioaktyviosiomis medžiagomis pavojų.

Japonijos žiniasklaida, remdamasi pareigūnų pareiškimais, sekmadienį praneša, kad vėl didėja slėgis Fukušimos atominės elektrinės trečiajame reaktoriuje.

Kai jau pranešta, Japonijos kariai ir ugniagesiai vėl ėmėsi veiksmų aušinti avarijos ištiktus reaktorius, kad dar kartą į atmosferą nepatektų radioaktyviųjų medžiagų.

Japonijos valdžia pripažino, kad radioaktyvių dulkių ir dalelių buvo rasta Didžiojo Tokijo ribose. Drauge jie teigia, kad radiacijos lygis nepavojingas gyvybei.

Slėgis avarijos ištiktos atominės jėgainės Fukušimo prefektūroje trečiajame reaktoriuje stabilizavosi ir būtinybės išleisti radioaktyvius garus nėra, praneša Japonijos žiniasklaida.

Japonijos ugniagesiai ir kariai sekmadienį toliau mėgina aušinti avarinius jėgainės trečiąjį ir ketvirtąjį reaktorius, kad į atmosferą nepatektų naujų radioaktyvių išmetalų.

Tuo tarpu Japonijos vyriausybės generalinis sekretorius Yukio Edano (Jukijas Edanas) pareiškė, kad dėl susidariusios situacijos Fukušimos AE daugiau nebebus naudojama.

Pasak jo, krituliai ir potvynio vandenys užkrėtimo zonose pavojaus žmonių sveikatai nekelia.

Siekant sumažinti slėgį trečiajame 1-osios Fukušimos atominės elektrinės reaktoriuje, bus išleistas oras, kuriame yra radioaktyviųjų medžiagų.

Kaip praneša televizijos kompanija NHK, tai sekmadienį pareiškė Japonijos branduolinio ir pramoninio saugumo agentūra.

Agentūra praneša, kad oras bus nukreiptas į specialią talpyklą.

“Paprastai oras išleidžiamas per saugyklą, siekiant sumažinti radioaktyviųjų medžiagų kiekį”, – praneša NHK.

Darbininkai, kurie dalyvauja purškiant vandenį į reaktorių ir tiesiant elektros tiekimo kabelius, bus evakuoti.

Sekmadienio naktį, NHK duomenimis, buvo užbaigtas vandens tiekimo į 1-osios Fukušimos AE trečiąjį reaktorių darbas, kuris truko 13 valandų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...