2010 Lapkričio 14

Įvairenybės

Aukcione Niujorke parduotos “šimtmečio sukčiaus” Madoffo šlepetės

veidas.lt

Didžiausios Volstrito istorijoje finansų piramidės kūrėjo Bernardo Madoffo (Bernardo Medofo) ir jo žmonos turtas išparduotas aukcione Niujorke.

Aukcione buvo galima įsigyti antikvarinių daiktų, itin brangių laikrodžių, įvairių brangenybių, taip pat šlepečių ir kojinių.

2010 metų pavasarį B.Madoffas prisipažino kaltu sukčiavimu ir pinigų plovimu, o vasarą gavo 150 metų laisvės atėmimo ir dabar yra federaliniame kalėjime Šiaurės Karolinos valstijoje.

72 metų aferisto padaryta žala vertinamas nuo 50 iki 65 mln. dolerių.

Šio ir kito aukciono, kuris turi vykti Floridoje, pajamos bus pervestos 3 tūkst. klientų, praradusiems pinigų dėl B.Mardoffo sukčiavimo.

Aukcione buvo parduodami daiktai, kuriuos policija konfiskavo iš karto po B.Mardoffo arešto.

Pati brangiausia prekė aukcione buvo B.Madoffo žmonos Ruth (Rut) sužadėtuvių žiedas su 10,5 karatų deimantu. Jis buvo parduotas už 550 tūkst. dolerių.

Pianistas mėgėjas Johnas Rodgeris (Džonas Rodžeris) įsigijo 1917 metų rojalį “Steinway”, priklausiusį B.Madoffui, už 42 tūkst. dolerių – šešis kartus brangiau nei buvo pradinė jo kaina.

“Turiu krūvą rojalių, bet šis turi savo istoriją. Toks instrumentas suteikia progą įdomiai pakalbėti”, – prisipažino jis.

Tarp ne tokių brangių prekių buvo 120 retų pašto ženklų rinkinys, daugiau nei 200 retų monetų ir banknotų iš viso pasaulio ir šliurės su skandalingo finansininko inicialais.

Šeštadienio aukcionas buvo paskutinis iš vykusių Niujorke. Dar vienas aukcionas, kuriame pirkėjams bus pasiūlyti kai kurie kiti “šimtmečio sukčiaus” daiktai, vyks Floridos valstijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...