2011 Balandžio 29

Anonsas

Atviras grilio čempionatas

veidas.lt

"Veido" archyvas

Gegužės 14 d. Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija (LBKA) visus kepsnių entuziastus, mėgstančius gaminti ant ugnies, kviečia į VI-ąjį atvirą Lietuvos grilio čempionatą, kuris vyks Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, festivalio šeimai „Čia visa Lietuva“ metu. Organizatoriai žada azartiškas varžytuves dalyviam bei skanų reginį žiūrovams.

Grilio čempionate planuoja dalyvauti 15 komandų, kurių kiekvieną sudarys ne daugiau kaip 4 asmenys, – jos rungsis ir sieks pelnyti teisėjų palankumą kepdamos šonkauliukus, vištienos, jautienos, kiaulienos patiekalus bei desertus. Visus produktus ir reikiamą įrangą dalyvaujančios komandos gaus nemokamai iš organizatorių, o pagaminti konkursui reikės po penkias porcijas – prezentacinę ir po dvi teisėjams ringe bei aklajam teisėjavimui.

Dalyvauti gali visi mėgstantys gaminti ant ugnies! Jau ne pirmus metus vykstantys Lietuvos grilio čempionatai yra atviri – juose gali dalyvauti profesionalų ir mėgėjų komandos iš Lietuvos ir iš užsienio valstybių. Kaip parodė praėjusių čempionatų praktika, juose dalyvauja restoranų komandos, įmonių ar tiesiog mėgėjiškos kepsnių entuziastų komandos. Nuotaikingo renginio metu vieni siekia užimti kuo aukštesnę vietą, o kiti – pristatyti save, pabendrauti su žiūrovais ir tiesiog gerai praleisti laiką.

Pagrindinė čempionato idėja – per nustatytą laiką iš pateiktų vienodų produktų komandos turi pagaminti kuo skanesnius ir charakteringesnius pateiktiems produktams patiekalus. Varžomasi yra pagal Pasaulinės barbekiu asociacijos (WBQA – World Barbecue Association) taisykles. Pagrindinis teisėjavimo principas yra teisėjų gausa – kiekviena komanda gali  pasiūlyti po du savo teisėjus – taip siekiama išvengti neobjektyvaus teisėjavimo. Daugiausia balų surinkusi ir pirmąją vietą užėmusi komanda galės vykti į Pasaulio barbekiu čempionatą.

Kol barbekiu meistrai ir mėgėjai rodys savo sugebėjimus, vyks ir komandų kapitonų konkursas geriausi barbekiu kepėjo–kapitono vardui laimėti. Komandų kapitonai keps ir žiuri komisijai pateiks savo „firminį“ pasirinkto produkto kepsnį, kuris, jų nuomone, labiausiai atitinka barbekiu idėją. Tai iki šiol buvo namų darbas, nes kepsnius kapitonai ankstesniuose čempionatuose galėjo ruošti ir namuose, o šį kartą Rumšiškėse reikės juos iškepti vietoje.

„Tokio pobūdžio renginiai, kaip grilio šventės, yra vieni populiariausių ir mėgiamiausių įvykių maisto mėgėjų tarpe visame pasaulyje. Kasmet vyksiančiuose tarptautiniuose grilio čempionatuose, kurie vyksta vis kitoje Europos šalyje, suvažiuoja grilio ir barbekiu maisto mėgėjai iš viso pasaulio, kurie gamina ir vertina kepsnius lygiai taip pat, kaip vertinsime mūsų čempionate. Visos rungtys, teisėjavimo principai ir pagrindiniai ingredientai 100% sutampa su tarptautinio čempionato reikalavimais – tad tai puiki proga išbandyti save pagal pasaulinius standartus, „namų“ aplinkoje“, – pabrėžia LBKA prezidentas Juozas Kaminskas.

Norinčias dalyvauti čempionate komandas Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija kviečia iki gegužės 12 d. registruotis LBKA tinklalapyje www.grilis.net. Čempionato rengėjai primena, jog registracijos anketoje komandos turi nurodyti savo pavadinimą, dalyvių skaičių ir kontaktus, o komandos dalyvavimo patvirtinimas įvyks sumokėjus dalyvio mokestį. „Už simbolinį 100 Lt mokestį komandai bus suteikiama grilio palapinė, darbo suolai ir stalai, grilis, anglys, elektra, vanduo ir, svarbiausia, pilnas produktų krepšys“, – teigė čempionato organizatoriai. Šiemet vyksiantis čempionatas kiekvienai dalyvaujančiai komandai suteikia galimybę siūlyti du čempionato teisėjus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...