2011 Gegužės 13

Lietuviai susirungs su pasaulio medkirčių čempionu

veidas.lt

"Veido" archyvas

Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse šį šeštadienį vyks jubiliejinis – dešimtasis atvirasis Lietuvos medkirčių čempionatas. Lietuvos medkirčiai turės unikalią progą išmėginti jėgas su pasaulio medkirčių čempionu Andresu Olesku iš Estijos.

Medkirčių varžybose gali dalyvauti visi, turintys medkirčio kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus. Visą dieną truksiančiame čempionate dalyviai varžysis 5 rungtyse: medžio pjovimo, grandinės keitimo, kombinuoto ir tiksliojo rąstų pjaustymo bei šakų genėjimo. Šios rungtys vyks individualioje įskaitoje tarp suaugusiųjų ir jaunių (iki 24 metų) pagal 2010 metų pasaulio medkirčių čempionato taisykles.

“Rengdami atvirus Lietuvos čempionatus siekiame didinti medkirčių profesinį meistriškumą. Kviečiame užsienio kolegas, dalijamės patirtimi, tačiau visų svarbiausia – siekiame atkreipti dėmesį į saugius darbo metodus, – sako “Husqvarna” serviso vadovas Baltijos šalims Aidas Lebeda. – Šiemet į svečius atvyksta pasaulio medkirčių čempionas, tad Lietuvos medkirčiai galės įrodyti, jog taip pat yra ne iš kelmo spirti”, – sakė vienas čempionato organizatorių.

Pagal Pasaulio čempionato taisykles Lietuvoje medkirčių varžybos pirmą kartą buvo surengtos 1993-aisiais. Šiemet atvirajame Lietuvos mekdirčių čempionate dalyvaus komandos iš Estijos, Latvijos ir Baltarusijos.

Čempionate taip pat dalyvaus arboristų – medžių priežiūros praktikų, siekiančių įvairiomis priemonėmis išsaugoti sveikus augalus ir jų aplinką komanda iš Latvijos. Latviai pademonstruos meistriškumą tvarkydami audros nuniokotus medžius, kurių sutvarkymas ypač sudėtingas – nulaužytos šakos pavojingai pakibę šalia pastatų esančiuose medžiuose.

Medkirčių varžybos prasidės gegužės 14 d. šeštadienį 10 val. Atvirasis Lietuvos medkirčių čempionatas yra festivalio “Čia visa Lietuva” dalis. Festivalio metu dalyviai galės susipažinti su lietuvių liaudies tradicijomis ir papročiais Lietuvos liaudies buities muziejuje,  dalyvauti ir stebėti varžybas ar praleisti laiką gamtoje. Taip pat vyks įvairūs koncertai, čempionatai, ansamblių pasirodymai, parodos, amatininkų mugės, ūkininkų turgus, skautų stovyklavietės, aitvarų pieva, pirties mėgėjų kiemas, speciali erdvė vaikams, kempingas ir gausybė kitų pramogų visai šeimai.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...