2010 Balandžio 21

Nuobaudų administravimas

Vidaus reikalų ministerija skelbia milijoninį konkursą

veidas.lt

Vidaus reikalų ministerija skelbs 8,7 mln. litų konkursą sukurti e.baudos projektą, juo siekiama palengvinti šių tarnybų skirtų nuobaudų administravimą. Projekto kaina stebina veislininkus, bet pačiai idėjai jie pritaria, rašo “Verslo žinios”.

Administracinės teisės pažeidimų įvykių registras bus sujungtas su Valstybinės mokesčių inspekcijos registru. Projektą planuojama įgyvendinti iki 2012 metų.

“Nauja sistema neapims kitų tarnybų skiriamų administracinių baudų, tačiau žmonės galės sužinoti informaciją apie tai, kokios nuobaudos jiems paskirtos, ir per šią sistemą jas sumokėti”, – aiškino vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Jis teigia, kad administruoti bus paprasčiau, mažės klaidų, kai antstoliai mėgina išieškoti pinigus iš valstybei neskolingo žmogaus. Nereikės kaip dabar, banke sumokėjus baudą, kvito nešti į policiją.

Kasmet vien policijos pareigūnai už įvairius eismo taisyklių pažeidimus skiria apie 500 tūkst. baudų, jų bendra suma siekia apie 111 mln. litų.

Šiuo metu visa ši informacija apdorojama rankiniu būdu. Verslininkai sako, kad tokia sistema, nors ir kainuos, jų skaičiavimais, brangiau nei galėtų, bus naudinga.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...