2010 Lapkričio 17

Savivaldybių rinkimai

Atsisakius laimėto mandato savivaldybėse siūloma 4 tūkst. litų bauda

veidas.lt

Šiandien Seimo narys Mantas Varaška įregistravo Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pakeitimus, kurie leistų sumažinti pasyviosios rinkimų teisės savivaldybių tarybų rinkimuose piktnaudžiavimo galimybes.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, 2007–2010 metais iš 1650 išrinktų savivaldybių tarybų narių 491 atsisakė savivaldybių tarybų narių mandatų. Pasak parlamentaro, masiniai savivaldybės tarybos nario mandato ar teisės į jį atsisakymo atvejai akivaizdžiai prieštarauja rinkėjų teisėtiems lūkesčiams.

Siekiant pakeisti minėtas tendencijas, siūloma nustatyti finansinio ir viešojo poveikio priemones asmenims, sąmoningai netekusiems savivaldybės tarybos nario mandato ar teisės į jį. Įstatymo projekte tokio poveikio priemonės būtų taikomos visiems asmenims, nepriklausomai nuo to, ar jų užimamos pareigos suderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis ar ne.

Projekto iniciatoriaus siūlymu, nesąžiningai pasyviąją rinkimų teisę įgyvendinę asmenys privalėtų į valstybės biudžetą pervesti dviejų vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių (apie 4 tūkst. litų) dydžio pinigines sumas. Kituose savivaldybių tarybų rinkimuose tokie asmenys galėtų dalyvauti taip pat sumokėję atskirą 2 VMDU dydžio užstatą. Jie taip pat privalėtų viešai paskelbti, jog yra netekę savivaldybės tarybos nario mandato ar teisės į jį dėl piktnaudžiavimo pasyviąja rinkimų teise.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...