2011 Gegužės 25

Atsigauna sustabdyti statybų projektai

veidas.lt

BFL

Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose statybų bendrovės grįžta tęsti anksčiau pradėtas, tačiau sunkmečiu sustabdytas statybas.

Įmonės “Vilniaus kranai”, kuri statybų įmonėms nuomoja bokštinius kranus, specialistas Kęstas Dargevičius teigia, kad jau po Naujųjų metų statybininkai ėmėsi neužbaigtų komercinių statinių projektų, o dabar atnaujinamos ir daugiabučių namų statybos.

Šiemet jau antras daugiabutis statomas Vilniaus Pilaitės gyvenamajame rajone, trečias – Perkūnkiemyje. Daugiabučių namų rajonas planuojamas ir vietoje neseniai nugriauto buvusio Kino studijos pastato Antakalnyje.

“Vilnius plečiasi į visas puses. Tą patį galiu pasakyti ir apie Klaipėdą, kur statybos irgi atsigauna”, – aiškina specialistas.
Jo teigimu, apie atkuntančias statybas byloja ir tai, kad statybų bendrovės jau kreipiasi dėl didesnių kranų nuomos, nes sunkmečiu joms prireikdavo vos vieno kito mažesnio krano. Be to, statybų bendrovės vis dažniau kranus rezervuoja iš anksto, nors pastaruoju metu tokia praktika buvo visai išnykusi.

Statybų sektoriaus atsigavimą liudija ir tai, kad statybų bendrovės jau pajuto ir specialistų stygių: įsibėgėjant statyboms, reikia vis daugiau darbuotojų, tačiau didžioji dalis kvalifikuotų specialistų sunkmečiu darbo ieškoti išvyko į užsienio šalis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. na na na na rašo:

    kol baigsit statyt – emigruos dar kokie 200.000 gyventojų… ir kam bus reikalingos tos kartonkės už pusę milijono?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...