2010 Lapkričio 15

Energetika

“Lietuvos energijos” valdyba turėtų spręsti ir dėl A.Koryznos atsakomybės

veidas.lt

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas pareiškė, kad atsakomybę dėl dabartinio Lietuvos elektrinės ir buvusio Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės vadovo veiklos turi prisiimti ir įmones valdančios bendrovės “Lietuvos energija” vadovas.

“Be abejo, vienareikšmiškai Kruonio HAE yra “Lietuvos energijos” filialas ir, be abejo, visa atsakomybė yra ir “Lietuvos energijos” vadovybės. Valdymo organai turi spręsti tą taip pat”, – pirmadienį žurnalistams sakė A.Sekmokas, atsakydamas į klausimą , ar Aloyzas Koryzna turėtų būti atsakingas už tai, kad tinkamai neprižiūrėjo Laimono Lukočiaus veiklos.

“Lietuvos energijos” valdybos pirmininkas, energetikos viceministras Arvydas Darulis BNS sakė, kad valdyba artimiausiame posėdyje spręs ir dėl A.Koryznos likimo.

A.Koryzna, kuris “Lietuvos energijai” vadovauja beveik pusantrų metų, BNS sakė kol kas nieko nekomentuosiantis. Anto jo, valdybos posėdis turėtų įvykti penktadienį.

“Lietuvos energija” kontroliuoja abi elektrines – Lietuvos elektrinė yra jos antrinė įmonė, kuri kitais metais turėtų tapti filialu, o Kruonio HAE, kurioje šiuo metu ruošiamasi statyti penktąjį energetikos bloką, yra jos filialas.

Komentuodamas pareikštą nepatikėjimą Lietuvos elektrinės generaliniu direktoriumi ir buvusiu Kruonio HAE vadovu L.Lukočiumi, energetikos ministras pabrėžė, kad tai yra politinis sprendimas.

“Mes turime atskirti politinį sprendimą – nepasitikėjimą – nuo konkrečių teisinių dalykų. Tai yra du skirtingi dalykai. Pagal komisijos tyrimo išvadas atitinkami valdymo organai – stebėtojų taryba ir valdyba turi atlikti sprendimus. O ministerija kaip politinis organas išreiškė nepasitikėjimą”, – tvirtino A.Sekmokas.

L.Lukočius pirmadienį žada įteikti atsistatydinimo pareiškimą. Jis perspėjo, kad toks ministro A.Sekmoko elgesys apsunkins pertvarkomo energetikos sektoriaus komandos formavimą, be to, L.Lukočiaus teigimu, su juo sėkmingai susidorojo žmonės ar grupuotės, kurių interesus jis palietė, vadovaudamas abiem elektrinėms.

Beveik 4 mėnesius Lietuvos elektrinei vadovaujančiu buvusiu Kruonio HAE vadovu L.Lukočiumi A.Sekmokas pareiškė nepasitikintis po to, kai “Lietuvos energija” jam perdavė tyrimo, atlikto dėl Kruonio HAE darbuotojų anoniminio skundo, medžiagą.

Verslo konsultantas A.Koryzna tuomet “Leo LT” kontroliuojamos elektros perdavimo bendrovės “Lietuvos energija” vadovu buvo paskirtas pernai birželį.

“Lietuvos energijos” ir Lietuvos elektrinės akcijos kotiruojamos “Nasdaq Omx” Vilniaus biržos Papildomajame sąraše.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...