2011 Sausio 03

Dokumentai

Asmens tapatybės kortelė atpigo

veidas.lt

Nuo šių metų sausio 1 dienos piliečiams suteikta teisė rinktis asmens tapatybės dokumentus – norintieji turėti vieną dokumentą, gali rinktis tik asmens tapatybės kortelę arba tik pasą.

Metų pradžioje taip pat pasikeitė rinkliava už asmens tapatybės dokumentų išdavimą: asmens tapatybės kortelė atpigo, o pasas – pabrango.

Dabar asmens tapatybės kortelės kaina ją gaunant ar keičiant bendra tvarka yra 30 litų, įsigyjant per penkias darbo dienas – 70 litų, per vieną darbo dieną – 110 litų.

Paso kaina jį gaunant bendra tvarka yra 150 litų, įsigyjant per penkias darbo dienas – 200 litų, per vieną darbo dieną – 250 litų.

Iki sausio už asmens tapatybės kortelės gavimą bendra tvarka reikėjo mokėti 80 litų, o už pasą – 100 litų.

Nuo sausio už asmens tapatybės kortelės išdavimą vaikams iki 18 metų, taip pat asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, imama 15 litų valstybės rinkliava, už paso – 75 litų. Jei šie asmenys pageidauja įsigyti asmens tapatybės kortelę ir pasą, rinkliavos dydis 50 proc. sumažinamas tik už vieno iš dokumentų išdavimą ar keitimą bendra tvarka. Dokumentą išduodant skubos tvarka, mokama visa kaina, teigiama Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime.

Pasak Vidaus reikalų ministerijos, manoma, kad sumažinus valstybės rinkliavą už asmens tapatybės kortelę, padaugės žmonių, naudojančių šį dokumentą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...