2010 Gegužės 13

Asmens dokumentai

Siūloma sulyginti pasą ir tapatybės kortelę

veidas.lt

Asmens tapatybės kortelės įstatymo nuostatos skelbia, kad vienintelis asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas Lietuvoje šiuo metu yra asmens tapatybės kortelė. Tuo tarpu pasas yra naudojamas tik kaip kelionės dokumentas.

Seime buvo įregistruotos Asmens tapatybės kortelės įstatymo pataisos. Jei Seimas pataisoms pritars, asmens tapatybės kortelė ir pasas bus lygiaverčiai dokumentai, o piliečiai patys galės apsispręsti, kurį iš jų turėti – asmens tapatybės kortelę ar pasą.

Žmogaus teisių komitetas posėdyje trečiadienį siūlomam projektui pritarė.

Šio komiteto pirmininko Armino Lydekos įsitikinimu, sunkmečiu negalima apkrauti piliečių nebūtinomis finansinėmis išlaidomis (dabar už asmens tapatybės kortelę ir pasą tenka pakloti mažiausiai 180 litų), taigi privalu sudaryti piliečiams galimybę rinktis pagal poreikius.

Tame pat posėdyje, atsižvelgus į piliečių pageidavimus, buvo surengta diskusija dėl tautybės įrašymo asmens dokumentuose. Vienų nuomone, dokumentuose turi būti įrašyta ne tik asmens pilietybė, bet ir tautybė. Kitų įsitikinimu – asmens tapatybę įrodantys dokumentai neturi būti perkrauti papildomais įrašais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...