2010 Spalio 27

Karinė partnerystė

Artimiausia Baltarusijos karinė partnerė yra Rusija, o ne šalys Vakaruose

veidas.lt

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas teigia, jog nepaisant sustiprėjusių Baltarusijos ir Rusijos nesutarimų, Maskva ir toliau lieka artimiausiu Minsko kariniu partneriu.

Komentuodamas Baltarusijos gynybos ministro generolo leitenanto Jurijaus Žadobino vizitą Lietuvoje, jis pabrėžė, kad Vilniaus ir Minsko karinis bendravimo turinys nėra toks, koks galėtų būti, jei Baltarusijoje būtų daugiau demokratijos.

“Aš manau, nepervertinkim šitų dalykų (nesutarimų – BNS). Karinėje srityje, kaip buvo Baltarusijos ir Rusijos bendradarbiavimas, taip jis ir liko, niekas jo nepakeitė. Baltarusija vis dėlto savo gynybą yra dvišaliais susitarimais susaisčiusi su Rusija, mes gi esame NATO nariai”, – BNS sakė A.Anušauskas.

Vis dėlto NSGK vadovas pažymėjo, kad Lietuvai su kaimynais būtina bendrauti visais klausimais, ypač tuomet kai šalia Lietuvos vyksta karinės pratybos “su labai įdomiu scenarijumi”.

“Visai tai mums įdomu, svarbu. Be abejonės, tiesioginis bendravimas padeda tam susižinojimui aktualiais klausimais”, – kalbėjo A.Anušauskas ir pridūrė, kad “čia tokio glaudumo, kaip tarp NATO šalių, nebus”.

Baltarusija priklauso Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijai, kuri buvo sukurta Maksvos iniciatyva kaip atsakas NATO.

Trečiadienį Lietuvoje vyksta pirmasis Baltarusijos gynybos ministro vizitas.

J.Žadobinas su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene aptars tarptautinio saugumo, dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo klausimus, tarpusavio pasitikėjimo stiprinimo priemones, karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose. Po susitikimo ministrai pasirašys susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...