2011 Vasario 15

Egiptas

Ar Europa įšaldys Mabarako turtą?

veidas.lt

Europos Sąjungos (ES) šalių ministrai antradienį spręs, ar patenkinti Egipto prašymą įšaldyti nušalinto prezidento Hosni Mubarako (Hosnio Mubarako) bendražygių turtą, ir apsvarstys Prancūzijos pasiūlymus dėl investavimo tinklo arabų šalyse.

Kairas paprašė trijų didžiųjų Bendrijos narių – Prancūzijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos – blokuoti artimiausių H.Mubarako bendražygių sąskaitas.

Antradienį šį klausimą spręs visų 27 ES šalių finansų ministrai, kurių susitikimas prasidės 9 val. Grinvičo (11 val. Lietuvos) laiku.

Ministrai pirmadienį susirinko į Briuselį dalyvauti dviejų dienų derybose dėl euro zonos skolų krizės.

Po pirmosios diskusijų dienos pirmadienį vakare buvo paskelbtas netikėtas pareiškimas, kad ministrai sutarė, jog būsimame nuolatiniame pagalbos su finansiniais sunkumais susiduriančioms euro zonos valstybėms fonde bus 500 mlrd. eurų.

Tai leido ministrams sutelkti dėmesį į problemas, išprovokuotas visuomenės sukilimų bangos, nusiritusios per arabų pasaulį.

Britanijos finansų ministras George`ase Osborne`as (Džordžas Osbornas) pasisakė už tai, kad visos 27 Bendrijos narės pasižadėtų įšaldyti artimiausių nušalinto autokratiško Egipto lyderio H.Mubarako bendražygių turtą.

Prancūzijos finansų ministrė Christine Lagarde (Kristin Lagard) savo ruožtu paragino sukurti naują investavimo tinklą su ūkio augimo problemomis susiduriančioje pietinėje Viduržemio jūros pakrantėje, kad būtų paskatintas perėjimas prie demokratijos.

Tuo tarpu Italija, nerimaujanti dėl sparčiai augančio prieglobsčio ieškotojų srauto, paprašė ES finansinės paramos, kad būtų galima imtis papildomų priemonių užtikrinti jos pakrančių apsaugą nuo nelegalių migrantų, kurių daugiausiai plūsta iš Tuniso, bangos.

Vienas aukšto rango diplomatas, pageidavęs neskelbti savo pavardės, sakė, kad norima užšaldyti “šešių ar septynių” egiptiečių sukauptą turtą, tačiau “tikrai ne H.Mubarako”.

Egipto lyderio pavardė “net nebuvo svarstyta”, pabrėžė diplomatas. Beje, vis dar netyla kalbos, kad penktadienį atsistatydinusio H.Mubarako sveikatai smarkiai pašlijo.

Dar penktadienį, praėjus kelioms valandoms po Egipto prezidento pasitraukimo, Šveicarijos vyriausybė nurodė įšaldyti visą turtą, priklausantį H.Mubarakui ir jo aplinkos žmonėms.

Pirmadienį aukštas JAV valstybės departamento pareigūnas patvirtino, kad naujoji Egipto vyriausybė taip pat paprašė Vašingtono įšaldyti H.Mubarako režimo pareigūnų, bet ne paties buvusio lyderio, turtą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...