2011 Balandžio 29

Kauno valdžia

Aptarė mokyklų renovaciją

veidas.lt

"Veido" archyvas

Ne vienerius metus besitęsianti švietimo reforma, mokyklų renovacija – pagrindiniai klausimai, kuriuos penktadienį atvykęs į Kauną susitikime su naujaisiais miesto savivaldybės vadovais aptarė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

“Švietimo reformos įgyvendinimas stringa ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Atvykome į Kauną išgirsti, kaip sekasi įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, koks jūsų požiūris į visus procesus, taip pat pasiūlyti savo pagalbą.

Jau nuo liepos 1 d. įsigalioja naujasis Švietimo įstatymas, kuris leis būti prieš visus lygiems, atspindėti visos švietimo bendruomenės poreikius. Mūsų šalyje ypač matomas moksleivių skaičiaus mažėjimas, Kaunas turi tą pačią problemą. Per metus vaikų skaičius mokyklose sumažėja apie 2000″, – kalbėjo Kauno miesto merui Rimantui Mikaičiui ir savivaldybės administracijos vadovams ministras G. Steponavičius.

Miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento direktorius Virginijus Mažeika susitikime pateikė visą informaciją, susijusią su švietimo reformos įgyvendinimu Kaune. Aptarta, kurios mokyklos liks pagrindinės, kurios bus progimnazijos, o kurios – gimnazijos, kiek klasių komplektų ketinama jose formuoti. Pažymėtina, jog klasių komplektų skaičiaus sudarymo Kauno ugdymo įstaigose klausimas bus sprendžiamas kitą savaitę Tarybos posėdyje.

Susitikimo su ministru metu nemažai dėmesio skirta ir švietimo įstaigų renovacijai Kaune.

ELTA primena, jog per pastaruosius metus antrajame pagal dydį Lietuvos mieste vyko per 30 švietimo įstaigų renovavimo darbai. Stengiamasi sutvarkyti pastatų stogus, pakeisti langus. Taupant šilumos energiją, apšiltinamos mokyklų ar ikimokyklinio ugdymo įstaigų sienos, taip pat tvarkomi šilumos punktai bei kanalizacijos sistema.

“Per pastaruosius trejus metus šio miesto švietimo įstaigų renovavimui skiriamos lėšos padvigubėjo, tačiau Kaunas vis dar yra vienas iš miestų, sulaukiančių mažiausiai investicijų. Laikinojoje sostinėje vis dar gausu mokyklų, kurios taip ir nepradedamos renovuoti. Rezerviniame sąraše yra 14 ugdymo įstaigų, tačiau neaišku, ar joms visoms bus skiriamas finansavimas”, – sakė ministras G. Steponavičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...