2011 Balandžio 10

Vyriausybė

Apskričių viršininkų nėra, bet dirba

veidas.lt

Nors liepos 1 d. bus metai, kai panaikintos apskričių administracijos, buvę apskričių viršininkai, bent jau šeši iš dešimties, savo darbą praktiškai dirba iki šiol.

Nors oficialiai jie dabar yra Ministro pirmininko patarėjai regioninės plėtros klausimais, kažkodėl Vyriausybės tinklalapyje įrašyti ne prie kitų premjero patarėjų, o Ministro pirmininko tarnybos darbuotojų sąraše. Ir pavaldūs jie ne Ministrui pirmininkui, o jo kancleriui Deividui Matulioniui. Nors nurodytas net kabineto numeris, tačiau apskričių eksviršininkai sostinėje nereziduoja – jie tebedirba tuose miestuose, kuriuose ir dirbo.

Vienas pagrindinių jų uždavinių – dalyvauti regioninės plėtros tarybų darbe. Tačiau tarybų – dešimt, o apskričių eksviršininkų dabar patarėjais dirba tik šeši. Beje, panaikinus apskričių administracijas, premjero patarėjais iš karto tapo ne visi dešimt, o aštuoni buvę viršininkai. Įstatymiškai Vyriausybė turi deleguoti savo atstovus į regioninės plėtros tarybas, tad kodėl patarėjų regioninės plėtros klausimais dešimt niekada nė nebuvo? Kancleris D.Matulionis prisipažįsta kol kas nė negalįs atsakyti, koks šios pareigybės likimas ir ar bus patarėjų regioninės plėtros klausimais korpusas papildytas iki tokio skaičiaus, kiek yra apskričių. Kol kas teaišku tiek, kad Vyriausybė dar rugsėjo mėnesį į Seimą išsiuntė įstatymo projektą, kuriuo siūloma teisiškai įforminti Vyriausybės (ne premjero) patarėjų regioninei plėtrai pareigybes.

Pernai balandį Seimui priėmus Regioninės plėtros įstatymo pakeitimus ir papildymus, jų statusas liko nereglamentuotas.
O gal bent jau dešimties nė nereikia, jei niekada tiek ir nebuvo?

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...