2013 Birželio 10

Apklausa: tėvai savo vaikams patartų studijuoti užsienio universitetuose

veidas.lt


Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė bei aukštųjų mokyklų vadovai mėgsta kartoti, kad mūsų šalies universitetų ir kolegijų lygis tikrai aukštas, o visi tuo abejojantieji yra piktavaliai mūsų valstybės ir jos institucijų menkintojai.
Kad ir ką kalbėtų oficialūs švietimo institucijų vadovai, Lietuvos gyventojų vertinimai krypsta jiems nepalankia linkme. Kaip paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos, jau daugiau nei pusė apklaustųjų savo vaikams patartų studijuoti užsienio universitetuose (ankstesniais metais šis nuošimtis buvo šiek tiek mažesnis). Ir tik ketvirtadalis respondentų sutinka, kad kokybė tiek Lietuvos, tiek užsienio aukštosiose mokyklose panaši. Na, o Lietuvos universitetuose savo vaikams studijuoti patartų tik kas šeštas apklaustasis.
Respondentų taip pat pasiteiravome, kuri švietimo grandis, jų nuomone, Lietuvoje yra silpniausia. Vėlgi kai kam tikriausiai bus liūdna išgirsti, bet kone ketvirtadalis apklaustųjų pabrėžė, kad visos švietimo grandys mūsų šalyje yra silpnos. O kalbant apie konkrečias sritis, prie silpnųjų dažniau buvo minimos profesinės mokyklos, kolegijos, gimnazijos ir progimnazijos.

Jūsų nuomone, kuri švietimo grandis Lietuvoje silpniausia? (proc.)

Lietuvoje visos švietimo grandys silpnos    23,6
Profesinės mokyklos    23
Kolegijos    15,4
Gimnazijos    12,8
Progimnazijos    7,8
Universitetai    5
Nežino / Neturi nuomonės    4,6
Pradinis ugdymas    4,2
Privačios mokyklos ir privačios aukštosios mokyklos    3,2
Lietuvoje visos švietimo grandys stiprios    0,4

Kur patartumėte studijuoti savo vaikams? (proc.)

Užsienio universitetuose    51,4
Nesvarbu, kokybė tiek Lietuvos, tiek užsienio aukštosiose mokyklose panaši    25
Lietuvos universitetuose    16,6
Nežino / Neturi nuomonės    5,8
Lietuvos kolegijose    1,2

Šaltinis: „Veido“ užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. gegužės 27–29 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...