2013 Rugsėjo 09

Apklausa: prezidento rinkimuose D.Grybauskaitei rimtų konkurentų ir vėl nenumatoma

veidas.lt


Paklaustas, ar planuoja kandidatuoti per kitąmet vyksiančius prezidento rinkimus, premjeras Algirdas Butkevičius, kaip jau įprasta, atsakė aptakiai: “Aš save matau premjero pareigose, o dėl kandidatų prezidento rinkimuose sprendimą priims partija.”

Sociologas dr. Vladas Gaidys artėjančiuose prezidento rinkimuose jokios didesnės intrigos neįžvelgia: be Dalios Grybauskaitės ir A.Butkevičiaus, kokių nors ryškesnių ir daugiau rinkėjų simpatijų sulaukiančių rimtų kandidatų vargu ar atsiras. Tą patį, beje, mano ir dauguma Lietuvos gyventojų. Kone keturi penktadaliai apklaustųjų įsitikinę, kad, be D.Grybauskaitės ir A.Butkevičiaus, prezidento rinkimuose daugiau nebus stiprių kandidatų. Ir tik 15 proc. mano, kad toks atsiras. Tai paaiškėjo po “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos.
Respondentų taip pat teirautasi, už katrą kandidatą, jeigu būsimuose prezidento rinkimuose kandidatuotų dabartinė prezidentė D.Grybauskaitė ir dabartinis premjeras A.Butkevičius, jie planuoja balsuoti. Rezultatai ir čia nenustebino: net du trečdaliai respondentų planuoja balsuoti už D.Grybauskaitę, 12,2 proc. – už A.Butkevičių, o maždaug penktadalis – nė už vieną iš šių kandidatų. Taigi artėja rinkimai, kuriuose praktiškai nebus jokios intrigos.

Jeigu būsimuose prezidento rinkimuose kandidatuos dabartinė prezidentė D.Grybauskaitė ir dabartinis premjeras A.Butkevičius, už katrą planuojate balsuoti? (proc.)

Už D.Grybauskaitę    66,8
Nė už vieną jų    19,8
Už A.Butkevičių    12,2
Nežinau    1,2

Kaip manote, ar iki būsimų prezidento rinkimų, be D.Grybauskaitės ir A.Butkevičiaus, atsiras dar nors vienas stiprus kandidatas? (proc.)

Ne, neatsiras    78,6
Taip, atsiras    15
Nežinau / neturiu nuomonės    6,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. rugsėjo 3–4 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Kaip tai nenumatoma? Kaip tai nenumatoma? rašo:

    Taigi turim tokią M.A.Povilionienę, pilnai atitinkančią Briuselio “standartus”!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...