2013 Lapkričio 11

Apklausa: Lietuvos bankai nėra socialiai atsakingos įmonės

veidas.lt


Naujausios “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos sociologinės apklausos rezultatai komercinių Lietuvos bankų vadovams ir atstovams bus netikėti ir labai nemalonūs.

Daugiau nei dešimt metų Lietuvos bankai prisistatinėjo kaip socialiai atsakingos įmonės, tačiau Lietuvos gyventojai jų tokiais nelaiko. Net 78,8 proc. sociologų apklaustų respondentų nemano, kad komerciniai Lietuvos bankai yra socialiai atsakingi. Kad jie tokie yra, mano vos 2,8 proc. apklaustųjų, o dar dešimtadalis prie socialiai atsakingų priskiria tik kai kuriuos bankus.
Respondentų taip pat teirautasi, ar po pastarųjų dvejų metų peripetijų, kai buvo uždaryti du bankai, jie apskritai pasitiki komerciniais Lietuvos bankais. Paaiškėjo, kad dauguma nepasitiki, šeštadalis pasitiki iš dalies, o visiškai Lietuvos bankais pasitiki tik 2,4 proc. apklaustųjų. Tai šiek tiek stebina, nes indėlių bankuose daugėja. Kita vertus, šį nepasitikėjimą galima ir paaiškinti: žmonėms nebesvarbu, kur laikyti pinigus, vis tiek palūkanos už indėlius nebeįžiūrimos, o bėdos atveju indėlius, kurie mažesni nei 100 tūkst. eurų, jie atgauna ir atgaus, nes šie apdrausti. Todėl žmonės, net ir nepasitikėdami bankais ar vertindami juos skeptiškai, pinigus į juos vis tiek neša, tik dabar elgiasi apdairiau ir stengiasi, kad sumos nebūtų didesnės nei 100 tūkst. eurų.

Ar jūs pasitikite komerciniais Lietuvos bankais? (proc.)

Ne    74,2
Iš dalies    17
Nežinau / neturiu nuomonės    6,4
Taip    2,4

Jūsų vertinimu, ar Lietuvos komerciniai bankai yra socialiai atsakingos įmonės? (proc.)

Ne    78,8
Tik kai kurie    10,6
Nežinau / neturiu nuomonės    7,8
Taip    2,8

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. spalio 28–30 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...