2011 Lapkričio 28

Pasitikėjimas bankais mąžta

veidas.lt


Galbūt Lietuvos bankas, Vyriausybė ir Seimas, nacionalizuodami “Snoro” banką, pasielgė ir labai išmintingai, apsaugojo mus nuo didelių nelaimių, tačiau kartu savo veiksmais sukėlė ir nenumatytų pasekmių – visuomenėje pasėjo didžiulį nerimą.

Pirmą savaitę atsakingi asmenys veikė užtikrintai, antrą jau atsirado dvejonių, o tai iš karto kelia bangas visuomenėje. Štai iš “Veido” užsakymu praėjusią savaitę, lapkričio 21–23 d., tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos sociologinės apklausos aiškėja, kad žmonės sutrikę, net 45 proc. respodentų nepasitiki ne tik “Snoru”, bet ir visais Lietuvos bankais. Tiesa, 54,8 proc. bankais pasitiki arba pasitiki kai kuriais.
Įdomūs apklaustųjų atsakymai ir į dar vieną klausimą, ar po “Snoro” nacionalizavimo liko silpnų, ydingai valdomų ir tvarkomų bankų, kurių indėlininkai nėra saugūs. Daugiau nei pusė atsakė, kad Lietuvoje ir be “Snoro” dar yra nepatikimų bankų, o 8,4 proc. buvo dar konkretesni ir teigė manantys, kad yra dar vienas į “Snorą” panašus, abejonių keliantis prorusiškas bankas.

Ar po banko “Snoras” nacionalizavimo jūs pasitikite Lietuvos bankais? (proc.)

Ne, nepasitikiu    45
Taip, pasitikiu    31,6
Pasitikiu tik kai kuriais    23,2
Nežinau / neturiu nuomonės     0,2

Jūsų nuomone, ar po “Snoro” nacionalizavimo liko silpnų, ydingai valdomų ir tvarkomų bankų, kurių indėlininkai nėra saugūs? (proc.)

Taip, Lietuvoje dar yra nepatikimų bankų    54,2
Lietuvos bankas pateikia per mažai informacijos, todėl apie bankus turiu per mažai žinių ir negaliu daryti išvadų    20,8
Ne, visi kiti bankai yra pakankamai stiprūs    12,6
Yra dar vienas į “Snorą” panašus, abejonių keliantis prorusiškas bankas    8,4
Yra mažų, silpnokų bankų, bet jie saugūs    3,6
Nežinau / neturiu nuomonės    0,4

Šaltinis: “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. lapkričio 21–23 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. taip taip rašo:

    pasitikiu uz tai dabartine vyriausybe,kuri ryztingai veike del snoro machinacju.ypatingai min.simonyte.nera jai lygiu.ir paaiskina ir apgina savo nuomone.neeiline finansu ministe.sekmes jai.kad daugiau valdzioje butu.lietuva butu labiau pazengusi


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...