2014 Kovo 03

Apklausa: kurie pretendentai į prezidentus rinkėjams imponuoja labiausiai

veidas.lt


Jau dabar aišku, kad nors pretendentų į prezidento postą buvo devyniolika, kandidatų nebus nė dešimties, nes vieniems pretendentams nesinorės atsisveikinti su 11 tūkst. Lt užstatu, kiti nesurinks reikiamo kiekio rėmėjų parašų, o kiti jau spėjo atsikvošėti ir suprato, kad kalbama ne apie kaimo seniūno, o apie šalies prezidento rinkimus.
Liūdna, bet neatrodo, kad šie rinkimai bus išskirtiniai. Bent jau idėjomis ar vizijomis tikrai niekas neišsiskirs. Dauguma pretendentų prasmegę rutinoje, taigi ir tikslai jų rutininiai: vienas nori atkeršyti, kitas – pakenkti, trečias – sukiršinti, ketvirtas – pasireklamuoti ir atkreipti į save žiniasklaidos dėmesį, penktas – išgarsėti savo kaime. Na, ne lyderių tai tikslai. O ir veikimo priemonės tikrai ne lyderiškos. Aišku tik tai, kad dalis pretendentų nori sujaukti žmonių protus.
Bet ant tokių kabliukų pakimba vis mažiau Lietuvos gyventojų – 24 metų rinkimų patirtis vis dėlto daro savo. Tik keista, kad šiuose rinkimuose kone trečdalis apklaustų rinkėjų neplanuoja dalyvauti, o 22,8 proc. dar nėra apsisprendę, nors paprastai į prezidento rinkimus Lietuvoje suplūsta daugiausiai rinkėjų.
O kurie pretendentai į prezidentus rinkėjams labiausiai imponuoja? Kaip paaiškėjo “Veido” užsakymu tyrimų bendrovei “Prime consulting” atlikus naujausią sociologinę apklausą, respondentams labiausiai imponuoja D.Grybauskaitė, tačiau jos atotrūkis nėra labai didelis. Mat Z.Balčytis imponuoja 13,6 proc. apklaustųjų, R.Paksas – 6,8 proc., o 17 proc. dar nežino, kam skirti balsą.
Kai kuriems pretendentams šios apklausos rezultatai, regis, numuš ūpą, mat tikėtina, kad A.Paulauskas, Z.Vaišvila, V.Tomaševskis, A.Zuokas, V.Lašas ar N.Puteikis apie save mano daug geriau, nei rinkėjai apie juos.

Ar planuojate dalyvauti šiemet vyksiančiuose prezidento ir Europos Parlamento narių rinkimuose? (proc.)

Taip    44,8
Ne    32,4
Nežinau    22,8

Kuris pretendentas į prezidentus jums labiausiai imponuoja? (proc.)

D.Grybauskaitė    44,6
Nežinau    17
Z.Balčytis    13,6
Nė vienas    7,2
R.Paksas    6,8
K.Brazauskienė    3,2
A.Paulauskas    2,2
V.Tomaševskis    1,2
A.Zuokas    0,8
B.Ropė    0,6
L.Balsys    0,6
V.Lašas    0,6
Visi    0,4
Z.Vaišvila    0,4
A.Mickevičius    0,2
D.Mikšys    0,2
R.Paulauskas    0,2
N.Puteikis    0,2
A.Aliukevičius    0
J.Lašinis    0
D.Balsytė-Lideikienė    0
J.Subotinas    0

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. vasario 24–26 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ABC ABC rašo:

    e k s p e r t a i . e u /pilietiskumasdel-respublikos-prezidento-rinkimu77872/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...