2012 Sausio 30

Neoriginalūs Seimo rinkimai

veidas.lt


2012-ieji – rinkimų metai. Atrodo, kad jie nebus tokie originalūs, kokie buvo 2008-aisiais, nes apklaustieji Lietuvos gyventojai nemano, jog iki rinkimų dar spės susikurti kokia nauja politinė partija, juolab tokia, kuri galėtų patraukti ženklią dalį rinkėjų, ar tokia, kokią 2008-aisiais sukūrė Arūnas Valinskas.

Taigi šiemet teks balsuoti už daugiau mažiau tradicines partijas, tik gali būti, kad sugriežtėjus reikalavimams partijų net sumažės, nes tos, kurios neįrodys turinčios daugiau nei tūkstantį narių, rinkimuose negalės dalyvauti.
Kaip paaiškėjo iš „Veido“ užsakymu tyrimų bendrovės „Prime consulting“ atliktos naujausios apklausos, kone pusė (47,4 proc.) respondentų mano, kad pergalę artėjančiuose rinkimuose švęs socialdemokratai. Kad pergalė „gresia“ konservatoriams, tebemano 3,4 proc. apklaustųjų, liberalams – 3 proc. Beje, dar nemažai apklaustųjų – 24,4 proc. įsitikinę, kad vienos laimėtojos nebus, nes kelios partijos gaus po panašų procentą balsų.
Svarbu ir tai, kad šiemet Seimo rinkimuose dalyvauti planuoja 56,2 proc. respondentų, o 14,6 proc. dar neapsisprendę. Tai nėra labai mažas nuošimtis. Regis, dabartiniai valdantieji įkvėpė ateiti prie balsavimo urnų dalį tų, kurie per ankstesnius rinkimus būdavo pasyvūs ar abejingi.

Ar planuojate dalyvauti šiemet vyksiančiuose Seimo rinkimuose? (proc.)

Taip    56,2
Ne    29,2
Dar nežinau    14,6

Kaip manote, kokios partijos per artėjančius rinkimus švęs pergalę? (proc.)

Socialdemokratai    47,4
Vienos laimėtojos nebus, nes kelios partijos gaus po panašų procentą balsų    24,4
Darbo partija    15
„Tvarka ir teisingumas“    4,8
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai    3,4
Liberalai    3
Nežinau / neturiu nuomonės    1,2
Kitos, dabar į Seimą nepatekusios partijos    0,4
Lietuvos lenkų rinkimų akcija    0,4
Dar susikurs nauja partija    0

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2012 m. sausio 2–4 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Pikasas Pikasas rašo:

  Teisėsaugos institucijų neįgalumas, pademonstruotas nesiaiškinant “D.Kedžio istorijos”, susijusios su pedofilijos ir žudynių skandalu iš esmės, sukėlė šalyje pasipiktinimo audrą. Visi tokie reiškiniai visada vienaip ar kitaip, daugiau ar mažiau pradeda atsispindėti ir politikoje. Tad gal nereikia stebėtis, kad ant tos audros sukeltos bangos atsiranda dar viena politinė jėga, kuri bando ieškoti sau politinės nišos šalyje.

  Gaunasi lyg ir tam tikras paradoksas. Tos jėgos, kurios jokių pozityvių permainų teisėsaugoje nenori, pačios išprovokavo minėtos bangos didelį aukštį. Teisingumo paieškų bangavimas nenuslopsta jau daugiau kaip 2 metus su tam tikrais suaktyvėjimais ir susilpnėjimais. Aukščiausios bangos ritosi per “užspringusio švendrės lapu” D.Kedžio laidotuves ir po teisėjo Varsackio “15 min”. sprendimo. Gal kiek silpnesnės jos buvo, kai buvo pilamas purvas ant teisėjos Neringos Venckienės, nes ji ir pati gebėjo tai ištverti ir deramai apsiginti. Dabar jos vėl pasiekė apogėjų, nes pastebėtos didžiulės pastangos užblokuoti A.Ūso bylą, pašalinant svarbias potencialias liudininkes. Mergaitės skriaudos tokie blokuotojai net nenori prisiminti, jos pusseserės likimo – taip pat. Su priemonėmis jau nebesiskaitoma. Mergaitei vėl ieškoma būdų pritaikyti prievartą. Lyg ji dar per mažai buvo prievartauta anksčiau? Jos pačios liudijimu, netgi mamos akivaizdoje.

  Kas galėjo pagalvoti, kad net po 21 Nepriklausomybės metų šalyje dėliosis tokia amorali situacija vaikų teisių tarnybose ir net teismuose, kai priimami prieštaraujantys įstatymams sprendimai. Kurie, beje, dažnai apsaugomi net nuo apeliacinės teisinės sistemos galimybių? Toks teisinis nihilizmas yra toleruojamas net kai kurių aukščiausių teisėsaugos pareigūnų. Ką tai galėtų reikšti? Gal tas obuolys, nuriedėjęs nuo sovietinio režimo “teisingumo obels” jau gerokai supuvęs? Gal ir tos išlikusio medžio šaknys prašosi persodinimo? O gal dar galima tą apipuvusią obuolio dalį pašalinti kardinaliomis priemonėmis?

  Besikuriančios partijos pavadinimas keitėsi. Nemanau, kad pasirinktas variantas yra pats geriausias. “Drąsa” – puikus rodiklis, kai ji panaudojama geriems tikslams. Drąsūs būna net banditai ir kiti nusikaltėliai… kol juos sučiumpa… Kiek supratau, partijos vadovas J.Varkala kalba apie svarbiausią naujos partijos tikslą – “TIESĄ”. Tad ir partijos pavadinimas galėtų būti labiau apibendrinantis. Sakykim, “TIESOS KELIAS”. Filosofiškai žiūrint, absoliuti tiesa yra tik pas Absoliutą. Gyvenime prie jos galime tik artėti, nes tiesos suvokimo ribos yra kintamas dydis, priklausantis nuo mūsų suvokimo ribų tame laikmetyje. Optimali tiesa būtent yra tas rodiklis, kuris apsprendžia mūsų suvokimo galimybes. Kas kita yra TIESOS KELIAS arba jo paieškos. Tai prasminga užduotis, kuri laisvoje, demokratiją kuriančioje šalyje turi būti dėmesio centre.
  Įvertink: 18 2


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...