2013 Vasario 04

Apklausa: gyventojai nėra sužavėti vietos valdžios veikla

veidas.lt


“Veidas” ką tik išrinko ir pristatė geriausius merus. Tiesa, juos rinko patys merai ir 140 ministerijų, departamentų ir verslo organizacijų ekspertų, nuolat susiduriančių su visais merais ir galinčių lyginti jų savybes, veiklą bei laimėjimus.

Gyventojai niekaip negalėtų palyginti skirtingų savivaldybių merų, nes paprasčiausiai su jais nesusiduria, tačiau savo miesto ar rajono vietos valdžios veiklą įvertinti gali. Todėl “Veidas” nusprendė užsakyti sociologinę apklausą ir pasidomėti, ar Lietuvos gyventojai patenkinti miesto, kuriame gyvena, meru.
Iš tyrimų bendrovės “Prime consulting” naujausios sociologinės apklausos rezultatų matyti, kad savo meru patenkinti vos 17,2 proc. respondentų, dar 37,4 proc. patenkinti tik iš dalies, o 43,2 proc. nėra patenkinti. Paprasčiau tariant, apklaustieji savo merus vertina labiau neigiamai nei teigiamai.
Kartu pasidomėjome respondentų nuomonės, kurio miesto ar rajono gyventojams dėl vietos valdžios veiksmų sekasi labiausiai. Čia ir vėl gana daug apklaustųjų – kone ketvirtadalis pareiškė, kad visiems miestams labai nesiseka, o penktadalis šiuo klausimu neturi nuomonės. Iš atsakymų į šį klausimą paaiškėjo, kad apklaustieji bene palankiausiai vertina Druskininkų merą Ričardą Malinauską ir jo komandą, o toliau išsirikiavo didmiesčių vietos valdžia.

Ar esate patenkintas(-a) miesto, kuriame gyvenate, meru? (proc.)

Ne    43,2
Iš dalies    37,4
Taip    17,2
Nežino / Neturi nuomonės    2,2

Kaip manote, kurio miesto ar rajono gyventojams dėl vietos valdžios veiksmų sekasi labiausiai? (proc.)

Visiems miestams labai nesiseka    24,8
Nežino / Neturi nuomonės    18,4
Druskininkų    15,8
Vilniaus    13,2
Klaipėdos    9,4
Kauno    6,2
Šiaulių    4,2
Panevėžio    3,2
Kita    1,6
Alytaus    1
Jonavos    0,8
Kėdainių    0,4
Anykščių    0,2
Ignalinos    0,2
Marijampolės    0,2
Mažeikių    0,2
Palangos    0,2

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2013 m. sausio 28–30 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...