2013 Liepos 22

Apklausa: daugiau nei pusė lietuvių tikina esantys netolerantiški homoseksualams

veidas.lt


Šią savaitę Vilniuje vyks homoseksualių asmenų paradas. Tokios eitynės mūsų šalyje nuolat sukelia aštrias diskusijas. Piktais žodžiais skirtingos interesų grupės svaidėsi ir tebesisvaido ne savaitę iki parado, o visą pastarąjį pusmetį.

Kodėl taip yra? Todėl, kad abi pusės perlenkia lazdą: homoseksualūs asmenys reikalauja išskirtinių teisių ir dirbtinai nori parodyti, kad Lietuvoje jie yra skriaudžiami, o smerkiantiesiems homoseksualus niekaip nepavyksta išlaikyti tolerancijos egzamino.
Tai patvirtina pati naujausia “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atlikta sociologinė apklausa. Daugiau nei pusė apklaustųjų net nebando vaidinti ir patvirtina esantys netolerantiški homoseksualiems asmenims ir kitų seksualinių mažumų atstovams. O tolerantiški, pasirodo, tėra tik ketvirtadalis respondentų.
Pasak “Prime consulting” direktoriaus Sauliaus Olencevičiaus, į šį klausimą apklausiamieji reagavo ypač audringai: “Dauguma apklausos dalyvių pabrėžė, kad toji tolerancija taip pat turi turėti ribas. Nemaža dalis minėjo, kad seksualinis asmens gyvenimas/būdas yra kiekvieno asmeninis reikalas ir niekas niekam netrukdo, kol tai nėra pradedama viešai reklamuoti ir primetinėti savo vertybių kitiems. Iš respondentų pasisakymų galime daryti prielaidą, kad tolerancijos būtų daugiau, jei viešai ir akiplėšiškai nebūtų reklamuojamas mažumų, būtent mažumų, gyvenimo būdas.”

Kaip manote, ar jūs esate tolerantiškas(-a) homoseksualiems asmenims ir kitų seksualinių mažumų atstovams? (proc.)

Manau, kad esu netolerantiškas(-a)    54,8
Manau, kad esu tolerantiškas(-a)    25,2
Man tai nerūpi    17,4
Nežinau / neturiu nuomonės    2,6

Kaip manote, ar jūs esate tolerantiškas(-a) kitų rasių, kitų tautybių ir kito tikėjimo žmonėms? (proc.)

Tolerantiškas(-a) esu ne visoms paminėtoms žmonių grupėms    42,8
Taip, esu tolerantiškas(-a)    35,4
Ne, nesu tolerantiškas(-a)    21
Nežinau / neturiu nuomonės    0,8

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. liepos 8–10 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. as as rašo:

  Kokia durne ar debilas rase sita akivaizdziai vienpusiska nesamone???? Jau musu “zurnalistams” reikia prevarta grusti i universitetus ir vietoj “dirbu ir studijuoju” tik “studijuoti ir lavintis”. Jokios logikos, jokios relfleksijos sitame sude nera.
  Reikalavimai isskirtiniu teisiu mat..teise i santuoka, i saugia darbo aplinka, galimybe isivaikinti ir t.t. turbut tikrai yra isskirtine, nes heteroseksualams tai to nereikia. Vieni turi sias galimybes, kiti – ne ir vistiek manoma, kad tureti lygias galimybes yra reikalavimas “isskirtiniu teisiu”?! Ar mastoma bent per nago juodyma????
  O isvada tai geriausia: jeigu nebutu akiplesiskai eskaluojamas homoseksualu gyvenimo budas, butu ir daugiau tolerancijos. hahaha. Is serijos – slepkites, mes jusu matyti nenorim ir tokia bus ta toji musu tolerancija. Tai ir as galiu toleruoti ka tik norit, kokia nors genti brazilijos dziunglese, kurie zmones valgo,nes ju nematau ir negyvenu salia. Idiotija auksciausio laipsnio. Liaukites eskalave savo heteroseksualias pakraipas ir okupave kone visus Lietuvos zurnalus ir televizija (ot propagandistai), kuriose viskas apie jusu meile, seksa (ir itin detaliai) – viskas vien apie vyrus+moteris. O vat homoseksualai turi viena parada karta per tris metus, o jau koks pasipiktinimas!!!!

 2. ABBA ABBA rašo:

  Tolerancija tikrai turi savo ribas. Galima toleruoti kitokias tautas, kitakalbius, kitaip mastancius, bet TOLERUOTI AMORALUMO NEGALIMA !
  Kas yra tie homoseksualai!Jie yra tiesiog LIGONIAI ir jiems reikia gydytis, kaip ir kitomis ligomis sergantiems ligoniams. Jie yra vargsai suzeisti zmones, kuriuos kazkas seksualiai isnaudojo, todel dabar ju samone ligotai persa jiems minti, kad jie “kitokie”. Jie yra tokie patys – jei gimes vyru, esivyras, o jei gimei moterimi, esi moteris. O jei tau ima atrodyti kitaip, ieskok priezasciu, eik pas gera psichoterapeuta ir gydykis.
  Yra atlikti rimti moksliniai tyrimai ir priezastys nustatytos, kodel kai kuriems ima atrodyti, kad jie yra kitos lyties, nei gime. Visa tai neigiamas tevu ar kitu aplinkiniu poveikis ankstyvoje vaikysteje arba kudikysteje ar net motinos isciose. Nors yra ir kita priezastis – is per gero gyvenimo (kai is kvailo smalsumo norisi isbandyti kazka tokio, ko nebande).
  O is tikruju lytinis santykiavimas su tos pacios lyties asmeniu yra didele nuodeme. Tai piktojo zabangos, i kurias tie vargsai zmones yra pateke is savo nezinojimo, nesupratimo ar silpnumo.
  Neturim toleruoti nuodemes. Turim gailetis ju kaip zmoniu ir padeti gydytis, manau, kad medicina cia turetu daugiau padaryti ir garsiau kalbeti ne tik apie prostata ar kitas ligas, bet ir apie sia iskrypimo liga, kuri tikrai yra pagydoma.

 3. jonas jonas rašo:

  Juk jie psihiniai ligoniai su didybės manija. Kaip galima toleruoti ar ne ligonį? Jį reiktų laikyti, kaip ir kitus ligonius, ligoninėje ir gydyti, langvesnės formos ambolatoriškai tai daryti.

 4. jonas jonas rašo:

  O kaip galima toleruoti jų, pederastų ir lesbiečių, niekinančių visuomenės moralę ir etiką paradus?
  Tegul jie, savo rate užsiiminėja kuo nori, bet versti visuomenę šlykštėtis jų paradais tai prievarta ir nieko bendro su jų toleravimu neturi!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...