2011 Balandžio 01

Audrius Bačiulis

Apie viešuosius ir privačius interesus D.Kreivio vertimo istorijoje

veidas.lt

Sunku nuvertinti agentūros BNS direktoriaus Artūro Račo vaidmenį Dainiaus Kreivio vertimo iš Ūkio ministerijos vadovo posto istorijoje. Skandalas, D.Kreiviui galiausiai kainavęs postą, prasidėjo sausio 12 d., kai agentūra BNS išplatino neseniai įsikūrusio ir menkai žinomo portalo ekonomika.lt antį apie ministro šeimos valdomą neva 170 mln. Lt turtą (A.Račas yra pakankamai protingas ir patyręs žurnalistas, kad suvoktų, jog tai visiška antis). Iš karto po to A.Račas savame tinklalapyje pasamprotavo apie Kreivių šeimos turtus bei deklaracijas ir paskleidė savo įtarimų, kad ministras galįs meluoti.

Vėliau D.Kreivio skandalą aktyviai plėtojusios “Dienos” grupės specialusis korespondentas Šarūnas Černiauskas (su kuriuo dabar, kiek žinoma, teisiasi eksministras D.Kreivys) pats nurodė, kad tai, ką ministras skambiai vadinąs šmeižto kampanija, prasidėjo, jam perskaičius naujienų agentūros BNS pranešimą apie 170 mln. Lt prie ministro D.Kreivio pavardės ekonomika.lt sudarytame turtingiausiųjų sąraše, ir kad, “kaip savo tinklaraštyje pastebėjo ir BNS vadovas A.Račas, ministras nė nemėgino kaip nors paaiškinti, ar šis skaičius teisingas”.

Vėlesniuose savo daugkartiniuose viešuose rašiniuose ir pasisakymuose A.Račas nuosekliai dėstė bei grindė, kodėl ministras D.Kreivys turėtų kuo greičiau, dar netgi iki savivaldybių rinkimų, atsistatydinti. Tuo, beje, pats gimdydamas įtarimus, kad, kaip prezidentės pasitikėjimą turintis asmuo (A.Račas yra jos deleguotas į LRT tarybą), viešais pasisakymais atstovauja ne vien savo ar viešajam interesui.

Bėda ta, kad po A.Račo išpuolio prieš D.Kreivį tarp žurnalistų pasklido kalbos, jog šitai įvyko netrukus po to, kai Ūkio ministerija atsisakė agentūros BNS paslaugų, konkurso būdu pasirinkusi šios konkurentę ELTĄ, nors anksčiau, iki D.Kreivio pradėtų viešųjų pirkimų reformų, pirkdavo abiejų agentūrų paslaugas. Faktas, kad po D.Kreivį galiausiai išvertusio skandalo Ūkio ministerija, šalia agentūros ELTA, nutarė papildomai vėl pirkti ir agentūros BNS paslaugas, atrodo suvis neskaniai.

Dar neskaniau atrodo netrukus po D.Kreivio skandalo A.Račo tinklalapyje pradėtas aršus puolimas prieš Žemės ūkio ministeriją ir ministrą Kazį Starkevičių žiniasklaidos paslaugų pirkimo klausimais. Žinoma, nieko bloga, kad gana įtakingas visuomenės veikėjas ir žurnalistas A.Račas rūpinasi, ar skaidriai ministerijos leidžia pinigus. Bet kažkodėl taip išėjo, kad ŽŪM pirkimų skaidrumu tinklaraštininkas A.Račas susirūpino kaip tik tuomet, kai ši ministerija pagal naują viešųjų pirkimų tvarką paskelbė konkursą pirkti naujienų agentūrų informacines paslaugas.

Kai kas gali susidaryti nuomonę, jog tinklaraštininkas A.Račas daro spaudimą, kad ministerijos konkursą laimėtų direktoriaus A.Račo vadovaujama agentūra BNS. Kažkaip visai neskanu darosi. Ir vis daugiau neskaidrumo.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Python Python rašo:

  aš niekaip nesuvokiu kas į Račą išvis gali rimtai žiūrėti ;) įtakingas visuomenės veikėjas…

 2. Didžiai Gerbiamas Didžiai Gerbiamas rašo:

  Taigi šitą scenarijų Račas prasukinėja jau ne pirmą kartą. Prieš Kreivį dar buvo Dagys, o geriau paieškojus rastum ir daugiau. Veikimo būdas absoliučiai identiškas: prasideda nuo įkyrių najiezdų – tinka, pavyzdžiui, kokie nors “princo ir princo meilės reikalai”, kaip buvo Dagio atveju. Svarbu kad kiltų Račo etatinių podchalujų kipišas račavietėje. Tiesa, aš labai abejoju, ar jis pajėgus pats suorganizuot kompleksinę koordinuotą šantažo kampaniją, greičiau naudojasi proga realizuot savo gnūsnus smulkaus keršto instinktus. Bet neabejotinai tai yra motyvuota elementarių skūrinių jo kontoros interesų. Neįsivaizduoju, kad galėtų atsirasti dundukų,įžiūrinčių šitam pachabnam šantažiste kokių nors kilnesnių aspiracijų.

 3. next next rašo:

  prie viso to reikėtų pridėti , kad Račo BNSinę medžiagą nuolat perka aktyviausias Kreivio vertimo iniciatorius buratinas media.lt. Dabar viską sudėkit į vieną visumą ir gausite bendrą vaizdzialį.

 4. Justinas Justinas rašo:

  Manau, kad D.Kreivio atstatydinimo “nuopelnus” priskirti vien Račui nėra tikslu. Per smulki žuvelė, reikalas kur kas giliau…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...