2011 Rugsėjo 29

“Amazon” žada skaitmeninių bibliotekų erą

veidas.lt


Didžiausia pasaulyje internetinės prekybos kompanija “Amazon.com” rengiasi pristatyti naują idėją – skaitmeninę elektroninių knygų biblioteką.

Jau dabar šios kompanijos atstovai derasi su leidėjais dėl teisių už abonentinį mokestį leisti skaitytojams elektronines knygas ne tik nusipirkti, bet ir išsinuomoti.
Tiesa, leidėjai šiuo sumanymu nėra sužavėti – jie baiminasi, kad galimybė knygą išsinuomoti sumažins knygų paklausą ne tik internetinėje erdvėje, bet ir knygynuose. Tačiau ekspertai tikina, kad elektroninės bibliotekos vis tiek yra neišvengiama ateitis – esą lygiai taip pat kadaise buvo priešinamasi prekybos spausdintomis knygomis perkėlimui į internetinę erdvę, o vėliau – knygų leidybai elektroniniu formatu.
Beje, pati kompanija “Amazon.com” skaitmeninės bibliotekos idėjos nekomentuoja, taip pat neatskleidžia, koks būtų abonentinis mokestis bibliotekos “lankytojui”. Dar neaišku ir tai, ar internetines knygas nuomotis galėtų tik “Amazon” kompanijos knygų skaityklę “Kindle” turintys vartotojai, o gal šios knygos būtų prieinamos ir “iPad” ar “Nook” turėtojams.
Vis dėlto specialistai prognozuoja, kad “Amazon” biblioteka bus panaši į jau senokai veikiantį didžiausią pasaulyje internetinį filmų ir TV laidų įrašų nuomos punktą “Netfix” ar muzikos nuomos portalą “Spotify”, kurių vartotoju gali tapti bet kuris abonentinį mokestį susimokėjęs registruotas vartotojas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...