- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“Amazon” žada skaitmeninių bibliotekų erą

Autorius: veidas.lt | 2011 09 29 @ 09:02 | IT naujienos | No Comments


Didžiausia pasaulyje internetinės prekybos kompanija “Amazon.com” rengiasi pristatyti naują idėją – skaitmeninę elektroninių knygų biblioteką.

Jau dabar šios kompanijos atstovai derasi su leidėjais dėl teisių už abonentinį mokestį leisti skaitytojams elektronines knygas ne tik nusipirkti, bet ir išsinuomoti.
Tiesa, leidėjai šiuo sumanymu nėra sužavėti – jie baiminasi, kad galimybė knygą išsinuomoti sumažins knygų paklausą ne tik internetinėje erdvėje, bet ir knygynuose. Tačiau ekspertai tikina, kad elektroninės bibliotekos vis tiek yra neišvengiama ateitis – esą lygiai taip pat kadaise buvo priešinamasi prekybos spausdintomis knygomis perkėlimui į internetinę erdvę, o vėliau – knygų leidybai elektroniniu formatu.
Beje, pati kompanija “Amazon.com” skaitmeninės bibliotekos idėjos nekomentuoja, taip pat neatskleidžia, koks būtų abonentinis mokestis bibliotekos “lankytojui”. Dar neaišku ir tai, ar internetines knygas nuomotis galėtų tik “Amazon” kompanijos knygų skaityklę “Kindle” turintys vartotojai, o gal šios knygos būtų prieinamos ir “iPad” ar “Nook” turėtojams.
Vis dėlto specialistai prognozuoja, kad “Amazon” biblioteka bus panaši į jau senokai veikiantį didžiausią pasaulyje internetinį filmų ir TV laidų įrašų nuomos punktą “Netfix” ar muzikos nuomos portalą “Spotify”, kurių vartotoju gali tapti bet kuris abonentinį mokestį susimokėjęs registruotas vartotojas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/amazon-zada-skaitmeniniu-biblioteku-era

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.