2011 Vasario 25

Kultūra

Aktorius Marius Repšys pilietiškumo akcijoje dalyvavo ne šiaip sau

veidas.lt

Iki savivaldybių tarybų rinkimų likus vos porai dienų, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) atskleidžia, kas iš tiesų yra jaunų žmonių pilietinį abejingumą bandžiusios įveikti kampanijos “Man ne dzin” centre buvęs Mc Mandzinas. Tai – jaunosios kartos aktorius Marius Repšys, teigiantis, kad prie kampanijos prisijungė ne šiaip sau, o žmonių reakcijos į jo sukurtą personažą – dar vienas įrodymas, jog Lietuvoje daugelis dalykų priimama labai asmeniškai.

Šių metų informacinė jaunimo pilietinio aktyvumo skatinimo kampanija “Man ne dzin”, trukusi beveik mėnesį, dėl drąsaus ir netikėto požiūrio į jaunimo pilietiškumo spragas išsiskyrė iš anksčiau buvusių. Neliko nepastebėtas kampanijos centre buvęs personažas Mc Mandzinas, vadinęs save miesto ir tamsos valdovu, įkūnijęs pasyvų, savimi itin patenkintą ir jį supančias problemas ignoruojantį jaunuolį, kuriam nuolat nutikdavo nesėkmės. Mc Mandzino personažas, kurio gyvenimą mieste stebėjo režisierė Jūratė Samulionytė, sulaukė įvairiausių reakcijų – ir neigiamų, ir teigiamų.

Šarūnas Frolenko, LiJOT prezidentas, sako, kad toks tikslas ir buvo. “Skatinome diskusiją, Mc Mandzino video siužetais kėlėme miestiečiams aktualius klausimus. Kampanija, kaip tikras politikos laukas, buvo atvira nuomonių įvairovei.”

Pasak Šarūno, vertinant jaunų žmonių reakcijų ir Mc Mandzinui siųstų laiškų skaičių, galima teigti, kad Mc Mandzino moralas dalį jaunų žmonių tikrai pasiekė. “Tikiuosi, kad tie, kurie piktinosi Mc Mandzino abejingumu, kvailumu, iracionalumu; kurie suvokė esantys labiau išsilavinę, pilietiški ir kitaip pranašesni už kampanijos personažą Mc Mandziną, tikrai pasinaudos proga ir jau šį savaitgalį atliks pilietinę pareigą”, – teigia LiJOT prezidentas.

Tuo tarpu jaunosios kartos aktorius Marius Repšys, vaidinantis ir kine, ir teatre, su dideliu smalsumu stebėjęs savo personažo Mc Mandzino gyvenimą mieste ir šiandien vertindamas jaunų žmonių reakcijas į šį iracionalų herojų, sako esantis kiek nustebęs.

Nesitikėjau, kad jau pirmasis video klipas sukels tiek daug prieštaringų vertinimų. Tai rodo, kad žmonės Lietuvoje daugelį dalykų supranta ir priima labai tiesiogiai ir net asmeniškai. Mc Mandzino personažas buvo sukurtas kaip visais įmanomais aspektais neteisus, o žmonės, žiūrėdami į jį, piktinosi, nes manė, jog čia vaizduojami jie. Mc Mandzinas įkūnijo tik save patį ir aš labai tikiuosi, kad Lietuvoje jaunimas gerokai gudresnis už Mc Mandziną,” – šypsodamasis sako Marius Repšys.

Marius Repšys prie informacinės jaunimo pilietinio aktyvumo skatinimo kampanijos “Man ne dzin” prisidėjo turėdamas tikslą. “ Mc Mandziną vaidinau ne šiaip sau, man svarbu, kas vyksta Lietuvoje, kuo galiu, tuo prisidedu prie bendro pilietinio gyvenimo ir jo skatinimo. Ir kaip aktorius, ir kaip pilietis,” – teigia Marius.

Pilietiškumas tai – ne nuomonės politiniais klausimais turėjimas, o gebėjimas ją, atėjus rinkimų laikui, išreikšti prie balsadėžės,” – sako Marius Repšys. Paklaustas, ar pats balsuos, Marius atsako: “Žinoma, kad balsuosiu.” Ir priduria, jog jam ypač nejauku dėl šiuo metu Vilniuje visiškai nebarstomų gatvių. “Gyvenu rajone, kuriame gyvena daug aklų žmonių, o gatvės – nei nuvalytos, nei pabarstytos. Man ne vis vien, kad senyvo amžiaus moteriškė, lėtai ir atsargiai eidama gatve, iš kišenės nejaukiai traukia saujas smėlio ir barsto sau po kojomis, kad nepaslystų. Taip būti neturi, todėl balsuosiu būtinai,” – sako aktorius.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) atkreipia jaunimo dėmesį, kad savivaldybių tarybų rinkimai turi ypač didelę reikšmę miestų, miestelių, kaimelių gyventojų kasdieniam gyvenimui ir jo kokybei, todėl kviečia jaunimą jau šį sekmadienį, vasario 27 d., aktyviai rinktis prie balsadėžių.

Aktoriaus Mariaus Repšio suvaidinto Mc Mandzino nuotykiai mieste:

http://www.youtube.com/watch?v=iL_MiB2z-TE

http://www.youtube.com/watch?v=ZsTbOWNIhRo

http://www.youtube.com/watch?v=ke5UDyf9AnM

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. mattis mattis rašo:

    super!!!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...