2011 Birželio 02

Aistros už Poliarinio rato

veidas.lt

"Veido" archyvas

Ženevoje pristatytą koncepcinį naujos kartos Zafirą modelį išbandėme už Poliarinio rato.

Rita Forst, “Opel” konstruktorių biuro vadovė, šąla. Ir, nepaisant to, ji yra patenkinta. Kadangi naujos kartos Zafira, kuris jau 2012 metų pradžioje turėtų gerokai įvaryti baimės VW Touran, šyla ir šildo ją  prieš paskutinį bandomąjį važiavimą už Poliarinio rato. Tiesa, taip elegantiškai kaip Ženevoje parodytas koncepcinis modelis šis automobilis neatrodo. Jo išorė apklijuota maskuojamąja folija, o vidus apdangstytas storomis skepetomis, tad koncepcinio modelio beveik neįmanoma atpažinti. Bet vieną dalyką tikrai įvertinome – naujasis automobilis maždaug 15 centimetrų ilgesnis už senąjį, todėl viduje dabar kur kas erdviau. Ant priekinės sėdynės net ir 190 cm ūgio žmogus įsitaiso patogiau negu Insignia modelyje. Galima važiuoti net ir 3000 kilometrų iki pat pagrindinės “Opel” būstinės Riuselsheime. O dičkiui patogiai įsitaisius prie vairo, ant galinės sėdynės dar liks pakankamai erdvės ir kitiems keleiviams. Automobilio salone pečių plotyje taip pat  neankšta. Po variklio gaubtu tūno 1,4 litro darbinio tūrio turbininis variklis su tiesioginiu įpurškimu, kuris turi 140 AG ir mikliai išjudina automobilį iš vietos. Nors Zafira iš tikrųjų gerokai ūgtelėjo, sveria 1,6 tonos ir jo svorio centras yra aukštai, automobilis pakankamai vikrus. Laimei, sportiškumas atsirado ne komforto sąskaita. Jei naujasis modelis po maskuojamais drabužiais atrodys bent pusę tiek žavus, kaip Ženevoje matytas koncepcinis automobilis, tai Zafira rugsėjo mėnesį Frankfurto tarptautinėje automobilių parodoje žengs didelį žingsnį į priekį. Gaila, bet kalbant apie kainas taip pat. Todėl dabartinės Zafira kartos gamyba nebus nutraukta.

"Veido" archyvas

Išvada

Ženevoje koncepcinis modelis suviliojo savo išvaizda, o pirmasis važiavimas užmaskuotu prototipu sužadino viltis, kad Touran modeliui atsirado rimtas ir vykęs konkurentas. Nors automobilio dar laukia didysis bandymas, atrodo, kad Zafira savyje puikiai suderino  sportiškumą ir komfortą. Taip pat mes labai tikimės, kad kainos bus ne itin aukštos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...