2011 Birželio 27

A. Zuoko partijai nebūtų lengva patekti į Seimą

veidas.lt

BFL

Artūro Zuoko partijos įkūrimas tebūtų ankstesnio darinio įforminimas ir jam, konkuruojant su dar dviem liberalių pakraipų partijomis, nebūtų lengva peržengti 5 procentų balsų barjerą, kad patektų į Seimą, teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas doc. dr. Tomas Janeliūnas.

“Neva nepartinis judėjimas, kuris buvo sukurtas prieš savivaldybių rinkimus, iš esmės turėjo visus partijos požymius, tik, matyt, buvo naudojamasi situacija ir tam tikro patrauklumo vardan buvo skelbiama, kad tai yra ne partija, o nepriklausomas nepartinis judėjimas. Šia prasme tai būtų tik savotiškas įforminimas to, kas jau egzistavo ir prieš savivaldybių rinkimus”, – Eltai sakė T. Janeliūnas.

Politologas svarstė, kad idėja kurti politinę partiją A. Zuoką galėjo paskatinti sąlyginė sėkmė, kuri jį lydėjo per savivaldos rinkimus.

“Galbūt tai paskatino sąlyginė sėkmė, kuri jį lydėjo per savivaldybių rinkimus ir, matyt, patvirtino, kad jis kaip politikas vis dar turi pasitikėjimą bent jau tarp vilniečių, tai galbūt ir platesniu mastu nori išnaudoti šitą potencialą. (…) Nėra nė vienos politinės partijos, kurios tikslas nebūtų valdžia ar nebūtų bandoma dalyvauti visais lygiais rinkimuose. Iš esmės partija, kuri nedalyvauja rinkimuose, yra beprasmiška. Reikėtų manyti, kad tokia partija greičiausiai dalyvautų ir Seimo rinkimuose”, – sakė T. Janeliūnas.

Lengvos sėkmės rinkimuose į parlamentą A. Zuoko partijai politologas nenumato.

“Seimo rinkimai – sudėtingesnis dalykas nei savivaldos. Čia reikia nacionaliniu mastu perkopti 5 proc. rinkėjų balsų barjerą. Turint galvoje, kad šitoje nišoje varžosi dar bent dvi liberalų partijos, šiuo atveju nebus taip lengva A. Zuokui tarp šitų partijų gauti daugiau kaip 5 proc. balsų”, – sakė T. Janeliūnas.

Rinkimai į Seimą vyks 2012 metais.

Viešai prabilęs apie naujos politinės jėgos kūrimą, pats A. Zuokas sakė sostinės mero posto į Seimo nario vietą nekeisiąs.

“Situacija keičiasi, manyčiau, per tam tikrą laiką mes informuosime visuomenę apie naujos politinės jėgos atsiradimą. Politinė partija vienys centro dešinės pakraipos politikus, kuriems bus nesvetima atsakingo liberalizmo idėja ir kuriems taip pat svarbios krikščioniškos vertybės”, – LTV laidoje “Savaitė” kalbėjo A. Zuokas.

A. Zuokas 2009 metų pabaigoje atsisakė Seimo nario mandato, vėliau pasitraukė iš Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) ir įkūrė visuomeninį judėjimą TAIP, su kuriuo vasarį vykusiuose savivaldos rinkimuose pelnė didžiausią vilniečių pasitikėjimą ir šiuo metu eina Vilniaus miesto mero pareigas. A. Zuokas Vilniaus meru dvi kadencijas buvo 2000-2007 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...